Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Rockrider 520 első biciklinek,...

Rockrider 520 első biciklinek, nem terepre?

Figyelt kérdés

Végigolvastam a korábbi kérdéseket és próbáltam körbejárni a témát, megértem a diszkont biciklik és belépő MTB-k profik általi általános negatív véleményét, mégis valamiféle megerősítést szeretnék kapni laikusként, ezért a kérdés. Próbálom a lényeget kifejteni címszavakban a használati körülményekről, szerintetek így is megéri-e:

- Alapvetően munkába járás (napi átlag: ~10 km) és általános szabadidős tevékenység a cél betonon, esetleg kitaposott erdei úton, heti átlag 10-15 óra használatra saccolva kezdésként.

- A városi pár sebességes bicikliket kizárnám, mert nem városnézés a cél, a trekking kiesik mert nem túra a cél, szerintem a cross is, nem ennyire komoly a dolog.

- Lényeges adat, a munkavégzés jellege-ideje és a testmozgás teljes elhagyása miatt 120 kilóig híztam 10 év alatt fokozatosan, ezért én indokoltnak látom egy masszívabb bicikli vételét, és laikusként egy MTB nekem terhelhetőbbnek tűnik. Ugyanide tartozik, hogy semmilyen szándékom nincs máshogy terhelni a biciklit, egyenetlen terepre vinni, ugratni vele, stb. csak tekerni.

- Ez talán vicces szempont, de az ország keleti végében egy nagyvárosban kellene akár napi 10+ órát tárolni szem előtt és nem csak világosban, így nem merek több százezres kerékpárt venni. Oké, hogy ez nem a főváros és nem kell Tomcat oltalma sem, de azért vannak aggályaim (annyira, hogy őrzött fizető parkolóban is gondolkodok, de ez már nem a kérdés lényegi része).

Kérlek vegyétek figyelembe, hogy bár életmódváltást tervezek, mégsem tud majd akkora prioritást kapni időhiány miatt, mint akinek a biciklizés az élete és hobbija, ezért én nem látom értelmét ettől a szinttől továbblépni, mert nem lenne kihasználva. Kérdés, hogy tényleg jól gondolom ezeket?


2019. máj. 13. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem erősítenélek meg, nem ideális városba ez a bringa, sőt igazából sehova sem. Aszfalton nem hatékony, terepre meg kevés. Egy valami miatt gyártják, a laikusok megveszik, mert divatos.

Neked pont egy trekking lenne ideális. Én a megbízhatóság miatt mennék feljebb árban, ha van rá lehetőséged. Egy ilyen bringát könnyen megutálhat az ember, mikor valami mindig elromlik, elállítódik, kattog, kerreg, nyikorog. A drágább bringa abban különbözik, hogy jó minőségű alkatrészeket raknak rá. A váz gyakran ugyanaz.

2019. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 szlory ***** válasza:

Mindenki azért vesz MTB-t "mert az talán masszívabb". Segítek. Talán nem. Az egy formátum, nem egy statikai mutató. Éppen annyira megfelelő, mint mondjuk egy cross trekking.


Csak mivel te közlekedsz, a 27.5" kerék nem a legideálisabb, a 29" MTB vagy a 28" trekking kerék volna jó.


Az sem ideális, hogy 28 küllős. Pont azért, mert az sem ideális, hogy 105kg-ig tervezték a bringát, az nagyon nem 120, esetleges csomaggal 125 kg.


A tárcsafék (ha működőképes) jól jöhet, mert nagy tömeget kell fékeznie, akár esőnyálas időben is, erre a felnifékeket komolyabban tuningolni kell (bár karbantartásuk sokkal egyszerűbb, cserébe).


Neked a keleti városban mennyire van hegymenet? Csak mert mondjuk egy Debreceni síkvidéken nagyjából 3-5 sebességet fogsz használni, többet egyszerűen nem is fogsz bírni, jó sokáig.


A lopásbiztosságot szintén egy használt keró (feltuningolva) tudná megadni.


Összességében megérkeztünk. Én javasolnám egy használt, lelakott bringa beszerzését és céltudatos tuningolását. Esetleg trekking. Az meg V fékes lesz. Ez esetben a teendők:

* komplett szétkapás, nagygenerál

* kerekek ahogy van, polcra, félretenni

* fűzetni 32 küllős, monti felnis kereket, megfelelő mintával (3x a tömegednek több, mint alapvető)

* 3x8 sebesség már sok is, szerintem a legjobb az 1x9 lehetne - de ezen kár alakítani, amilyennel kapod, az maradhat

* legyen normális felszereltségű, mondjuk alivio. az mocskos sokat bír (főleg a régiek) és kellően precíz, de nem versenytechnika


Nagyjából ugyanez a keret. Én 100e alatt gondolnám, jellemzően 60-70e-ből hozom ki kisker áron + a szerencse meg idő, hogy meglegyen a jó alapanyag.

2019. máj. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfontolom a tanácsokat.
2019. máj. 15. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!