Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért nyikorog a fék hátul?

Miért nyikorog a fék hátul?

Figyelt kérdés

Shimano XT szett (BR-M775 és a hozzá való fékkarok, tehát gyári minden), szintén hozzá való XT tárcsa szettel (SM-RT86). Elől használt 203, hátul ÚJ 180-as tárcsával. ÚJ gyártás betétekkel, elől hátul ugyan az.

Nemrég elvittem ismerősömnek és nála megcsináltuk a hátsó fék vezetékének meghosszabbítását. Rászabtuk a biciklire, légtelenítettük és mentünk is tesztelni. Utána teljesen jó volt, elől hátul fogott erősen, viszont miután hazahoztam, beraktam a helyére és másnap mentem volna biciklizni, a hátsó fék már nyikorgott. Vettem új betétet bele (igen, újat cseréltem újra), ugyan olyat, 1-2 alkalomig ismét jó volt, majd miután megint állt egy napot a bicikli, következő használatnál megint nyikorgott a hátsó fék. Csak a hátsó, az első nem, ahhoz nem is lett hozzányúlva.

Megnéztem, sehol nem ereszti az olajat, sehol nem levegősödik fel se semmi, jól rá van húzva a cső a fékre fent is lent is, viszont akkor miért kezd el xy idő után nyikorogni?

Tehát még egyszer: Nem ereszt sehol, nem szivárog sehol, új betét, új tárcsa stb...

Akkor miért nyikorog?

És csak a hátsó fék, az első az a betét csere óta (1 hónap) hibátlan.

Ismerősöm szerelés közben is megjegyezte, hogy a roppantógyűrű túl könnyen ment bele a fékcsőbe, viszont rá lett húzva rendesen. Egyébként ugyan az az a2z 5 mm-es fékcső van a hátsó fékben is, ami az elsőben, mégis az első jó, a hátsó nem.

Mi lehet a hiba? Kezd már bosszantani...

Eddig az összes szervizes ismerősöm nem tudott választ adni rá...



#nyikorgás #szett #új #fék #betét #XT #Shimano #új tárcsa #új fékbetét
2019. jún. 7. 11:41
 1/2 A kérdező kommentje:

"ÚJ gyártás betétekkel, elől hátul ugyan az."

Szóval *ÚJ gyantás betétekkel.

2019. jún. 7. 11:45
 2/2 Kecsketáp válasza:
"Majd Bekopik"
2019. jún. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!