Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bicikli lenne nekem a...

Milyen bicikli lenne nekem a megfelelő?

Figyelt kérdés

Van egy régi mounten bikeom, viszont alapvetően két helyen lakom és már unom örökké hurcibászni. Pestre szeretnék venni egy biciklit. Csak aszfaltra, vékony gumikkal, teleszkóp nélkül. Csak sportra használom, boltba, munkába, kocsmàba buszozok és villamosozok. Évi 1-2x nagyobb, több napos túrák is befigyelnek országúton. Outit nem akarok, nekem az kényelmetlen. De a teleszkóp meg a vastag kerék se fekszik nálam.

Nem igazán akarnék többet költeni rá egy százasnál, de nem ismerem a bringapiacot, utoljára nyolc éve vettem biciklit.


2019. jún. 19. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmit vennék a helyedben (a kerékpártípusra értem, nem a márkára):


[link]


A maradék pénzből vennék egy jó lakatot, elemes lámpákat, első csomagtartót (ha szükséged van rá) és ha még mindig van pénz, akkor egy pár defektmentes gumikülsőt, vagy defekt elleni folyadékot (ha olyan a szelep, amin át be lehet tölteni). Nem írtad, összesen mennyit mész, de ha az évi egy-két többnapos túra mellett kb. kéthetenként mész 50 km-t, akkor szerintem nem érdemes ennél drágább biciklit venni.


Ebben a kategóriában szerintem nincs nagy különbség a márkák között. Arra figyelj, hogy duplafalú legyen a felni, és az a hátranyúló fémív a csomagtartón igen hasznos (nem fog a kerékbe érni a táskád). Ilyen használatra V-fék bőven elég.

2019. jún. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy férfi, vagy női bringát keresel-e, de nekem sportra kellys cross trekking van és nagyon bevált. Könnyű és kényelmes. Férfi és női változata is van. A feleségemnek is ilyen van. Sokat túrázunk, mindketten nagyon meg vagyunk vele elégedve.
2019. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: köszi a tippet. Lámpáim vannak, zár meg nem kell, nem hagyom ott soha sehol a bicajt. Utánanézek a típusnak, amit linkeltél, köszi. Egyébként napi szinten 5-10kmet megyek, van hogy többet. Nagyjából fél órát bicajozom, hétvégén kicsit többet.


Második: neked is köszönöm. Igazad van nem írtam, 25/F vagyok.

2019. jún. 24. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!