Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlotok...

Milyen kerékpárt ajánlotok ebben a kategóriában? Ezekről a márkákról vélemény?

Figyelt kérdés

Női trekking kerékpárt keresek 150, legfeljebb 200 ezer körül. Több márka is szembejött velem a napokban (CTM, CROSS, NEUZER, CSEPEL, CAPRIOLO ,GEPIDA), ezekről mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Elsősorban városban használnám, 1-1,5 órás köröket mennék vele. Földúton nem mennék, de nem mindenhol tükörsima az aszfalt. Nyilván az árkategóriából is látszik, hogy nem a Tour de France-ra készülök, de a jelenlegi 20-30 ezer forint értékű biciklimet lecserélném.

Köszönöm előre is a válaszokat!



2019. jún. 20. 17:54
 1/4 MGéza ***** válasza:

Erről jókat írnak, bár nem tudom mire kell, kimondottan mozgásra? Akkor egy cross jobban megteszi, azon nincs felesleges súly, mint csomagtartó, ilyenek. [link]

Még ezt tudom esetleg ajánlani, pont ez az árkategória, deore váltóval hátul:

[link]

2019. jún. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
Bocsánat... Nem kapható. Soha ne keress google alapján, mert irreleváns reklámtalálatokat rak előre :) Egyes voltam.
2019. jún. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy átlag kerékpár valahogy úgy készül, hogy a gyártó megtervez egy vázat, majd azt legyártatja valamelyik nagy, keleti gyártóval, majd a saját üzemében rárakja különböző beszállítók alkatrészeit, tehát a folyamatból a tervezés és az összerakás kapcsolódik hozzá. De még azon sem csodálkoznék, ha sok esetben ez is ki lenne szervezve. A geometriában lesznek hát eltérések, ami egy trekking esetében nagyjából adott. A másik a design, formaterv. Súlyban lehetnek még eltérések, de ilyen árban szerintem mind viszonylag nehéz bringa lesz.

Így aztán a legérdemesebb azt nézni, hogy adott áron milyen felszereltséget ad a gyártó, tehát milyen minőségű alkatrészeket rakott rá. Emiatt az egyes gyártók, típusok ár/érték aránya eltérő, illetve nem minden gyártó más téren vállal kompromisszumot. Egyik típuson a teleszkóp gagyi, másikon a kerekek, harmadikon a fékek, és így tovább. Igyekeznek úgy spórolni, hogy a laikus ne lássa meg, mert míg nagyon sokan tudják, mi az a Deore váltó, a kerékagyak típusait már sokkal kevesebben ismerik.

Az itt felsorolt gyártók mind Közép- és Kelet-Európaiak, több magyar. Itt a márkanevet kevésbé kell megfizetni, ezért lehet jó ár/érték arányú gépet kifogni. Neuzer, Capriolo, Csepel nekem mindig a gagyi kategória marad, elvből nem vennék. A CTM szlovák, raknak már össze egész komoly bringákat is. Cross bolgár, illetve van Kross, ami lengyel. Crosst béreltem nemrég, egy 230ezer Ft-os trekkinget, és nekem nagyon kellemesnek tűnt. Minden jól működött, a gyári nyereg és markolat kényelmes volt. A Gepida magyar gyártó, van már némi múltja, szerintem vállalható. Jó ár érték arányt lehet még kifogni Merida, Kellys márkákból is. Mindkettővel jó tapasztalatom van.


Nagyon kevés időm volt most megnézni, de jó kis női bringa lehet a CTM Amber 2.0. 7 sebességes agyváltója miatt a lánc, váltás karbantartás igénye jóval kisebb lesz. Ha nem száguldozol, és nem akarsz nagyon meredek helyekre felmenni, akkor ez egy kellemes bringa lehet, és már nem borzalom, menetes kormányszára van, hanem Ahead. Tektro V-fékével nem fogsz rekord távokat fékezni, de normál közlekedésre elég.

Cross gyártótól az Amber már egy egész jó kis típusnak tűnik, az alkatrészek nagy része Shimano, és már nem a belépő szériából. Bár ez egy drágább bringa, de 3x9 láncváltása nagy tartományt lefed, a hidraulikus tárcsaféke pedig egy álom a hagyományos V-fékek után.

2019. jún. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen van, csak a 2017-es modell.

[link]

Tökéletes. Nagyon sokat túrázom, de még soha nem kellett hozzányúlni. Évente átnézetem, semmi baj vele.

2019. jún. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!