Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Új mechanikus tárcsafék...

Új mechanikus tárcsafék súrolja a kereket, mit lehet ilyenkor csinàlni?

Figyelt kérdés
Ma vettem egy biciklit, mechanikus tárcsafék van rajta. Dobozban jött, az első kerék ki volt véve, de mikor beszereltem az első kereket a fékpofák súrolják a tárcsát. Be fog majd kopni, vagy állítani kell esetleg az egész féktesten. (Nem akartam hozzányúlni ha nem muszáj ezért nem állítottam a féktesten)

2019. jún. 27. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
A féktestet kell mozgatni, a pofa nem megy hátrább magától. A kopásban meg annyira ne bízz, az akár évekig is eltart.
2019. jún. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemmfog bekopmi, megoldás:

Lazitsd meg a csavarokat amik a fektetett a vazhoz rögzítik annyira hogy lotyogjon vízszintesen.

Ha ez megvan, húzd meg a fekkart erőből és miközben húzod, huzd még a két csavart felváltva egymás után felváltva.

Majd engedd el a fekkart és nézd meg, hogy jönne lett-e. Néha nem jön össze elsőre. Ha sokaidgw próbálkozásra sem jön össze, akkor más lehet a probléma.

2019. jún. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 28. 01:17
 4/5 anonim ***** válasza:

De azért nem árt ha megnézed,hogy a pofa állitható e vagy sem?

Lehet hogy csak simán túl közelre àllitottàkbe.

2019. jún. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, állítható a fékpofa, csak azt kellett nagyobbra állítani
2019. jún. 28. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!