Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ez a kerékpár tökéletes...

Ez a kerékpár tökéletes munkába járáshoz és kisebb, belföldi túrákra?

Figyelt kérdés

[link]


Teljesen laikus vagyok.


A munkahelyem 40 km-re van és van földút is, de főleg aszfalt.


2019. júl. 21. 16:59
 1/9 TR75 ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy napi 80 km-t tekernél?

Szerintem ez a bicaj nagyon nehéz. Pedállal együtt 15 kiló fölött van. Napi 80 kilométert tekerni vele szép teljesítmény lenne (ami azt illeti, 40-et is).

2019. júl. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Napi 80 km? - Nem bántásból, de feltettél egy ilyen kérdést, ami azt tükrözi, hogy nem igazán vagy otthon a kerékpár témában. Így a következtetés: Kizárt, hogy Te ennyit tekerj minden nap.

Inkább egy pehelykönnyű outit ajánlanék. Nyilván borsosabb árban is vannak.

2019. júl. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Épennséggel múlthéten egymás utáni két nappban tekertem 130 km.-ert és nem terhelt meg...

De az kölcsön bringa volt, egy Cube 16.5 kg.


Most nem azért, de amúgy trekkingből hol van ennél is könnyebb mint amit linketem?

2019. júl. 21. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem munkába járásra inkább ez, mint egy outi.


De ez pl könnyebb egy kicsit:

[link]

Bár elvileg nem trekking, de elég hasonló.


Amúgy ha már ennyit rászánsz, inkább hozzátennék még egy kicsit, és ebike-ot vennék, napi 8-9 óra munka mellé még 3-4 óra biciklizés már elég fárasztó lehet.

2019. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elég frankó bringa. Persze, lehetne könnyebb 1-2 kg-mal, de a felszerelt trekkingek többsége hasonló súlyban van. Mentem én napi 120 km-t úgy, hogy volt még 10 kg csomag a hasonló súlyú trekkingemen. Ha nem cél, hogy minél gyorsabb legyél, inkább a kényelem a fontos, akkor szerintem jó választás. Sportosabbnak ott vannak a gravel bringák. Esetleg érdemes egy pillantást vetni rá. Azt felszerelve ki lehet hozni 11-12 kg-ra.
2019. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, amúgy gravelen is gondolkodtam, ezen: [link]


Csak az a baj ezzel, hogy nem tudom hova tenni a csomagjaimat, igaz legtöbbször beférne egy hátizsákba, de nem tudom, hogy mennyire lenne kényelmes egy ilyen bringa ekkora útra.

2019. júl. 21. 23:58
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb gravelra tudsz csomagtartót rakni. Úgy látom, a Canyonra is lehet.
2019. júl. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szlory ***** válasza:

Ha a kényelem miatt aggódsz, akkor ne városi bringákat nézz (mint a kérdésedben), hanem cross trekkingeket, azok 13 kilóból megállnak, felszerelve is, teleszkóppal is.


Ha pedig a gravel, akkor tényleg nyugodtan lehet rá (országútis jellegű) keskeny csomagtartót kapni, amire két oldara pakolhatsz táskát, 1-2t és akkor már a hátad is szabaddá teheted, amikor akarod.


A 40mm-es gumi megfelelő fizikummal (úgy vélem, neked megvan) nem lesz kényelmetlen, tud az rugózni annyit, amennyit kell. A koskormány pedig a legkényelmesebb opció, tekintettel a 3+1 fogási pontjára. Az a 40 km fel sem fog tűnni rajta, ha be van lőve és van vázizomzatod a fekvősebb testhelyzethez. (De mindenképp hátizsák nélkül javasolt - ajánlom esetleg a nagyméretű hasitasit, vesére fordítva, ha valami hasonlót akarsz)

2019. júl. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a jó választás:

[link]

2019. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!