Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A magyar foci akadémiák miért...

A magyar foci akadémiák miért nem tudtak egy nemzetközileg jegyzett játékost sem kitermelni az elmúlt 20-30 évben?

Figyelt kérdés
A környező országok aranylabdás játékosokat tudnak felmutatni horvát Modric, ukrán Sevcsenko, cseh Nedved, de a többi országból is kerültek ki olyan játékosok akik európai top csapatok meghatározó játékosai voltak pl lengyel Lewandowski Bayern, szlovák Hamsik Napoli, szerb Vidic MU, bolgár Berbatov MU, bosnyák Dzeko Man City, hogy csak egyet-egyet említsek. A magyarok játékosok közül meg senki nem jutott el hasonló szintű csapatokba, akik topligák középcsapataiban játszanak azok többsége is nagyon fiatalon külföldi akadémiához került pl Szalai a Castillában, Szoboszlai a Salzburg akadémiáján játszott, de még Gulácsi is a Poolban tanult ha jól tudom. Nem is nagyon hallottam olyanról hogy mondjuk a Fradiból, Újpestből, Honvédból elvigyen egy fiatal játékost egy komolyabb külföldi csapat úgy hogy aztán ne csak az U19esek között poshadjon évekig mielőtt visszaigazol MO-ra. Mondjuk már magyarok sincsenek az NBI-es csapatok keretében, talán Gera Zoli volt az utolsó akit NBI-es teljesítmény alapján igazolt le egy valamirevaló külföldi csapat, valamikor a 2000es évek elején.
2021. dec. 12. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért szerintem Dzsudzsák jegyzett játékos volt, a PSV Eindhoven járt akkor a BL-ben vagy az EL-ben is.

Rossz az utánpótlás már a 80-as évek óta, nem hiába nem jutottunk ki 86 óta VB-re. Nem a tehetségeseket választják ki hanem a pénzes gyerekeket. az elavult régimódi magyar edzők.

2021. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ja őt kihagytam, bár a PSV európai szinten nem számít top csapatnak, meg olvastam hogy valamelyik külföldi edzője azt nyilatkozta róla teljesen középszerű játékosnak számított azon a szinten.
2021. dec. 12. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert rossz az utánpótlás, képzelten edzők, de azért kapják az nb1esek a milliós fizetéseket a semmire. Ha valami top focistának megmutatnál egy nb1es meccset, kiröhögne hogy ez tényleg az élvonal-e.


De amúgy ez mindig is igy lesz hogy magyarország le lesz maradva a sportban, sose fogunk tudni egy aranylabdás játékost kinevelni ha ilyen konkurencia van az országban

2021. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a lipcse se topcsapat, maximum kineveli a nagyobb játékosokat és mennek nagyobb klubbokhoz:D Pl. werner, vagy most andré silva, nkuku akik iránt több klubb érdeklődik
2021. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!