Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Az UEFA Bajnokok Ligája...

Az UEFA Bajnokok Ligája 2024-től az új lebonyolításban nem lesz-e túlságosan kaotikus?

Figyelt kérdés
Ha jól értem, megszűnnek a négycsapatos csoportok és masszaként egy 36-os főtáblára lesz rangsorolova mindenki. És minden klub 8 (vagy 10) meccset játszik különböző ellenfelekkel, tehát nem lesz oda-visszavágás az "alapszakaszban". Én igazán nem vagyok kapásból ellensége az újításoknak, de a szurkolóknak szerintem ez nem fog bejönni.

2023. jún. 12. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Minden a pénzről szól, mint ez is.
2023. jún. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. NFL is egy katyvasz, mégis működik.
2023. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó lehet, ha megszűnnek ezzek a kalapok, és bárki játszhat bárkivel. Amennyiben nem.. úgy szvsz teljesen felesleges.
2023. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sanker ***** válasza:

Mivel egy nagy tabella van, de nem játszhat mindenki mindenkivel, az egyenlőtlen feltételek, ezzel szembe köpik a fair play-t, és kedveznek az irányított sorsolás lehetőségének. Pofán vertem volna, amelyik ezt kitalálta. Egyáltalán nem támogatom.

Ha már mindenképpen 36-os, akkor legalább 4 db 9 fős csoportra kellett volna osztani. Csoporton belül mindenki játszik mindenkivel, ez ugyanúgy 8 meccs, és minden fordulóban lenne egy szabadnapos. Az első 4 helyezett 4x4 továbbjut a nyolcaddöntőbe, 5. és 6. helyezettek Európa Liga, a többiek viszlát. Ésszerűbb lenne szerintem.

Egyébként a selejtezőt is változtatnám, semmi értelme a bajnoki és nem bajnoki ágnak.

2023. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

"Ha már mindenképpen 36-os, akkor legalább 4 db 9 fős csoportra kellett volna osztani. Csoporton belül mindenki játszik mindenkivel, ez ugyanúgy 8 meccs, és minden fordulóban lenne egy szabadnapos. Az első 4 helyezett 4x4 továbbjut a nyolcaddöntőbe, 5. és 6. helyezettek Európa Liga, a többiek viszlát. Ésszerűbb lenne szerintem."


Ezzel egyetértek!



"Egyébként a selejtezőt is változtatnám, semmi értelme a bajnoki és nem bajnoki ágnak."


Ja! A bajnokoknak szánt kupasorozatba csak bajnokok nem kellenek ugye?

Jelenleg a BL csoportkörben levő csapatok aránya 43,75%;

A következő szezontól ez az arány 41,67% lesz;

Persze csak azért szüntessük meg a BL selejtezőbe a bajnoki és nem bajnoki ágat, hogy ez az arány tovább romoljon.

2023. szept. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Sanker ***** válasza:

2009-ig nem volt külön ág, és működött. A selejtező szakaszban eleve több bajnok vesz részt, kb 4x több mint nem bajnok. Az már legyen a sorsolás szeszélye, hogy ebből hány bajnok jut be.

Egyébként felőlem lehet olyan is, hogy tényleg csak a bajnoké legyen a BL. Ez esetben el kell fogadni a közvéleménynek, hogy a litván, grúz, máltai lehet csoportkörös lenne, a Milan, Dortmund vagy Real helyett. A másik probléma, hogy az 54 csapatot oszd 36 helyre, ki fog akkor selejtezni?

2023. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem emeltem volna fel 36 csapatosra a csoportkört.

Nem a BL egészéből zártam volna ki a bajnoki helyezetteket, hanem abból, hogy ne lehessenek kiemeltek (kivéve nemzetközi kupasiker esetén).


A jelenlegi előselejtezőt alakítottam volna át szerda-szombat rendszerben oda-visszavágós, vagy júniusban előselejtező (4 hét két forduló), ill. a 4 rendes selejtező pedig július-augusztusban (minden héten).

2023. szept. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem nem lenne baj a 36 csapattal, ha ez egyenesen azt jelentené, hogy több ország képviseltetheti magát a kupasorozatban. Persze valahol eltűnne annak a varázsa, hogy a Grúz bajnok 100 éves történelme során először kvalifikálja magát, de inkább próbáljon ő szerencsét minden évben, minthogy az év közben kevésbé sikeres felső-középkategóriás csapatok (Sevilla, Tottenham, Lazio stb) kapjanak még egy bejutási lehetőséget.

Ugyanez igaz a csoportkör megszüntetésére is. Egy Molde-Manchester City-Milan-Marseille csoportban pl sovány vigasz bent lenni a BL-ben. Még nagyon a lepattanóra sem lehet játszani, max jövőre kicsivel több pénz folyik be.

Ezzel szemben egy nagy tabellán, több fordulóval, több helyszínnel még egy Barcelona, PSG vagy Real ellen is el-el csíphetnének ezek a kisebb csapatok 1-1 pontot, ami ha a kieséses szakaszhoz nem is lenne elég, az EL reális cél lehetne.

2023. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!