Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Melyik terheli jobban a...

Melyik terheli jobban a térdet a snowboard vagy a sí?

Figyelt kérdés
Aki próbálta már mindkettőt, tudna nekem mondani valamit erről?
2020. jan. 21. 10:38
 1/1 anonim válasza:
100%

Nekem mindkét térdem szét van műtve, szóval szerintem érdemleges a viszonyításom. A síelésnél egy picit jobban kell terhelni a térdeket( ezt az orvosom is mondta) főleg, hogy minél lejjebb guggolsz. A snowboardnál egy kicsit kevesebb éri a térdeket, habár a fellásnál kapnak rendesen( pont emiatt én háttal állok fel). Viszont a snowboardnál az elején többet esel és néha a térdedre esel, de nem komolyan és erre van térd protector.


Valamint ugye a sínél a lábaid külön vannak, egy esésnél kicsavarodhatnak a lábaid. Egy sí esés sokkal komolyabb kárt tud csinálni, mint pár kisebb snowboard puffanás.


Konklúzió:terhelésben nagyjából ugyanott vannak, de a snowboard egy hajszállal térdbarátabb(ha nem parkozol)

2021. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!