Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Korcsolya ugrás technikávál...

Korcsolya ugrás technikávál kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Versenyzők, vagy csak tapasztalattal rendelkezők,


amikor hátra felé ugrotok (ugye bal lábbal hátra haladva jobb lábra hátra érkezve) amikor lendületet vesztek, és a jobb lábat előre lendítitek az ugráshoz, a jobb lábat a levegőben lendítitek, vagy a korcsolya él elején lévő recés részt a jégre "csapva" "kapaszkodva" ugrotok fel?


Néztem erről videót meg olvastam de talán csak én vagyok figyelmetlen hogy nem jöttem erre rá...


(Én hobbi szerűen művészi görkorcsolyázni kezdtem, és láttam ebből is vannak versenyek, ugrások akár a jégkorcsolyánál. Télen azt is szeretném hobbi szerűen fejleszteni)


Illetve valamilyen tanácsotok ha van, mint kezdőnek, jól jönnének.


Köszi szépen!!!



#jégkorcsolya #Korcsolyaugrás #Művészigörkorcsolya #Ugrástechnika #Jégkorcsolyaugrás #Tanácsok, tippek, tapasztalatok
2020. máj. 30. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
van mindkét verzió... igazából leírhatok ugrásokat háromoldalas esszében, de leírva bonyolultabb, mint ami valójában történik. nézz oktatóvideókat, ha akarsz, azokban jól látszanak az ugrások mikéntjei.
2020. jún. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Műkorcsolyában olyan nincs, hogy bal lábról, mert pl. Toe-loopot lehet ugrani hátra bal lábról es hátra jobb lábról is (függ merre forogsz). A leszúrt ugrások technikája: leszúr, testsúly áthelyezes, majd ugrás. Nem nehéz gyorsan megtanulható. Toe-loop, Flip, Lutz amiket leszúrva ugranak, a többi ugrásnal nem használják a toepicket.
2020. aug. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
korrekt, mondjuk a legtöbb ember (vagy akikkel én találkoztam) balos, az valahogy elterjedtebb
2020. aug. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!