Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Szeretnék elkezdeni műkorcsoly...

Szeretnék elkezdeni műkorcsolyázni, viszont nincs profi korim, csak a legegyszerűbb dechatlonos, amihez oda is van írva, hogx egyesületben korcsolyázáshoz nem alkalmas. Nagy baj, ha a kezdetekben ezzel állítok oda edzésre?

Figyelt kérdés

A szüleim nem szeretnének beruházni egy "komolyabb" korira, amíg nem tudjuk hogy egyáltalán szeretni fogom e, amit teljesen megértek. 1-2 hónapig azért el lehet lenni egy pár "100-as" oxelo korival?

(Teljesen kezdő 16/L)



2020. júl. 17. 13:48
 1/5 Fa_ember16 ***** válasza:
Helo,én igaz nem műkorcsojázni mentem(16F),de en amikor még jártam jégkorcsojázni,akkor amíg nem volt normális cipőm,addíg héreltem a korcsolyázó helyről.ha nem tudod netán megtenni ezt,akkor legalabb próbálj meg egy pici pénzt a kori-ba adni hogy ne mindent a szüleid fizessenek,és lehet hogy az az extra pénz amit bele adsz,hogy abból kijön egy jobb korcsoja is. Szerintem nem a legjobb hogyha egy nagyon kezdő korcsojával kezdesz,de ne is egy profi-val kezdj,mert azt meg nem tudod kihasználni teljesen. Valami köztes árú a legjobb. Igaz hogy nekem egy ccm korcsolyám volt,de én már azóta 3 éve jégkorongoztam. Remélem tudtam segíteni,és hogy nem írtam mindent hibákkal teli. :)
2020. júl. 18. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skatebird ***** válasza:
100%

Az első edzésre nyugodtan elmehetsz ebben, az edző fel fogja mérni milyen szinten vagy és segít milyen korit válassz.

Nem kell megijedni, nem 200ezres cipőben fogsz kezdeni.

Küldök egy linket, ezen az oldalon körülnézhetsz. Minden kori alatt ott van mire alkalmas,pl hány fordulatos ugrásra.

[link]


Jó korizást!:) Jól választottál sportot;)

2020. júl. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szia! Nekem is oxelo korim van jelenleg, igaz a drágább ezt már ajánlják az első ugrásokhoz. kb 25 ezer forint volt. nyilván egy tripla toeloopot nem lehet vele megugrani, de spinekre és kisebb kezdeti ugrásokhoz tökéletes. én augusztusban kezdem:)
2020. júl. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menj le, kezdéshez bármelyik kori megteszi.
2020. aug. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
3. voltam! Azóta beruháztam egy Edeára, és nagyon jó! Sokkal gyorsabbak fejlődök benne, kényelmesebb is.
2020. dec. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!