Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Meg lehet tanulni téli sportot...

Meg lehet tanulni téli sportot 50 évesen?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer Ausztriában síeltem, beszállt a felvonóba egy idős néni, aztán beszéltünk az úton, mondta, hogy 72 éves, 60 évesen tanult meg síelni, azóta majdnem minden nap kimegy.
2020. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Pongi57 ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Én mondjuk 39 éves voltam, amikor megtanultam. De nem is a kor számít, hanem az akarat és egy kevés erőnlét. Én egy gyenge fizikumu túlsúlyos ember voltam szar térdekkel és elsőre nem is akartam foglalkozni ezzel, mondván én már "öreg" vagyok ehhez. De aztán ráéreztem az ízére és minden éven egyre jobb voltam. Persze még most is kezdő vagyok, de már nagy gyakorlattal bíró kezdő :-). Szeretek síelni a magam módján, de persze már nem leszek soha a fekete pályák ördöge. Azóta az erőnlétemen is javítottam. Szóval simán el tudom képzelni, hogy valaki 50 évesen tanulja meg.
2020. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Sajnos nem lehet! A hazai ffi átlag életkor 72 év. Ha az utolsó 10 évet utazgatással töltöd, marad tizenkét éved élvezni a sportot. Persze a munka kikészít, szóval sokat leszel beteg, ami megfelezi az idődet. Marad hat éved, hogy a pályák kisszerű ördöge lehess. De a hat év megint nem tiszta, hiszen menet közben fogod kitalálni, hogy inkább horgásznál, amiben igazi sikereket is el fogsz érni. Tehát a hat év megint feleződik és marad három. Három boldog éved lesz a síelésre. Hogy érdemes e belefogni? Nyilván nem, mert a három év, amit egymásnak adnátok, Te és a hófödte Alpok, el fog veszni egy olyan útvesztőben, ami az említett 22 évben lesz szétforgácsolva, ráadásul mind a rémesen hideg téli napokra. Hát érdemes ezért a sok vesződségért bármihez is fogni?
2020. dec. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Talán hógolyózni...
2020. dec. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet tanulni. 50 éves még nem számít idősnek. Volt egy testépítő is, most nem jut eszembe a neve, aki 50 felett kezdett el először edzeni.
2020. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hogyne, meg lehet tanulni!

Egyszer láttam egy féllábú embert síelni... szóval nincs kifogás! :)


50 felett nyilván óvatosabban, ha pl a síelés a térd miatt nem menne, ott van a sífutás.

Már régebb óta vagyok fiatal, és a jégszörföt jó volna kipróbálni. Még nem mentem vele, de jó lenne újat tanulni.

2020. dec. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

"Régebb óta vagy fiatal"?? :D Ez meg mit jelent? Ha túl régóta vagy fiatal, akkor te már nem vagy fiatal. :D

Pont a térd állapota egy átlagos 50 éves embernek még nem jelent problémát. Az 50-es éveikben járók a kardio állapotukban maradnak el inkább a fiataloktól. Vagyis pl. futni nem bírnak úgy és a levegő vétel is nehezebb. De persze ez is attól függ, hogy ki mennyire gyakorlott, mert aki egész életében futott, az esélyesen jobban futhat az 50-es éveiben is akár egy huszonévestől is, aki kevésbé edzett. Tehát ez sem általános, inkább csak jellemző lehet.

2020. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hajrá hajrá ne hallgass a károgókra, készülj fel fizikailag kérj tanácsot kölcsönzőkben és rajta :) De tényleg készülj fel mert kemény lehet az elején.
2021. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!