Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogy lehet eljutni a Kékestetőre?

Hogy lehet eljutni a Kékestetőre?

Figyelt kérdés
Sose voltam még, szeretnék tudni mindent róla. Úgy tudom a sípálya zárva van. Jegyet kell venni? Hogy lehet feljutni? Felvonóval vagy gyalog is akár?
2021. jan. 2. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Legegyszerűbb autóval, gyalog meg kb. két nap, hideg élelem és mindig a menetiránnyal szemben, legalább látod, hogy ki üt el.
2021. jan. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Busszal.
2021. jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Busszal Gyöngyösről. Autóval is fel lehet jutni.
2021. jan. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha már sport kategória akkor nehogy már buszt meg autót javasoljatok a kedves kérdezőnek.Nem sok sportértéke van autóval feljutni az ország legmagasabb pontjára.Egy szép téli napon egy erdei kirándulás keretében felmászhatsz Mátrafüred kiindulóponttal,Sástó,Mátraháza,Kékestető útvonalon,jelölt erdei utakon.Ha nincs kondi meg bevállalósság akkor fölautózol Mátraházáig és onnan mégy,van parkolási lehetőség ott is.Ha meg végképp győzött a lustaság akkor pedig fölmehetsz majdnem a csúcskőig kocsival,igazi kocaturista módjára alig 100 métert kell gyalogolni egy csúcsfotóért.
2021. jan. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mátrafüredről kb. 2.5 óra gyalog turistaúton, van többféle is. Ne menjetek fel autóval, hogy ott alljatok a dugóban, sokkal élvzeetesebb túrázni, mint hogy autóva felelmenj, és elmondhasd, ott voltál.
2021. jan. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Közben változott lehet Normafára megyünk. Mondjuk ott se voltam még szóval ugyanezt kérdezhetném. 😬Azért köszönöm!
2021. jan. 3. 12:58
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

www.tuhu.hu


Megtalálod rajta, hogy hányféleképpen lehet megközelíteni, és milyen jelzésen kell végigmenni.

2021. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4es egy igazi sotet paraszt.

Szerinted az nem sport, ha felmegy valaki autoval majd ott eltolt 2-3orat is akar, szankozassal, mozgassal, futkosassal?! Szerinted 2-3gyerekkel felcaplatni kekestetore gyalog olyan egyszeru?!

Szerinted minden ember makk egeszseges es felszalad?

Meg aki autoval is megy fel, legalabb mozog es a szabadban van, nem pedig a chipset, csokit tomi a PC vagy TV elott...

2021. jan. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8:

Nem 4-es vagyok, de érdekes módon az én gyerekkoromban, 3-na vagyunk testvérek, sikerült szüleimnek elvinniük minket kirándulni, és tényleg kirandulni, nem azt a parkoló körüli tobzódást értették alatta, mint amit ma sokan. A gyerek inkabb kifogás a nem mozgásra sokaknál, egyébként a gyerek is azokban a csaladokban bírja a túrázást, ahol rendszeresen mennek, ahol a kirándulás annyi, hogy covidon kívüli időszakban az első lángosost keresik meg, azok gyerekei meg nyilván nem bírják.


Ha elmész túrázni Szlovákiába, ott 7-8 éves gyerekekkel mennek fel a Krivánra vagy a Rysyre, míg a tipikus magyar turista max.a felvonóig jut (tisztelet a kivételnek). De Szlovéniában Triglav csúcsközelben is nem egy egészen kis gyereket láttam. Nem, nem supermenek, csak máshoz lettek szoktatva.


És persze, vannak beteg emberek is, akik nem bírják. Ugynakkor kétlem, hogy ez a lakosság 90%-a lenne, akik képtelenek három lépést megtenni az erdőben.

2021. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!