Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen felszerelések kellenek...

Milyen felszerelések kellenek a snowboardozáshoz? És a síeléshez? Szerintetek melyiket könnyebb megtanúlni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 01:03
1 2
 1/11 anonim válasza:

Síelni sokkal könnyebb negtanulni. Általában azzal kezdenek a snowboardosok is.


Síléc, síbakancs, sízokni, sígatya/ vízálló gatya, síaláöltözet/pulcsi, vízálló felső/síkabát, kesztyű, síbot, maszk, (sí)szemüveg, bukósisak.

2021. jan. 6. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Mindenféle protektor (gerinc, csukló, térd) sisak, thermo ruha, síruha ( kabát, overál/nadrág, zokni) sapka, sál, símaszk, sí/snowboard bakancs, síléc/snowboard, kötés snowboardhoz, síeléshez síbot, wax, síszemüveg.

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2021. jan. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Ja igen, kesztyű. Vagy protektoros,vagy sima vízálló,ami alá felveszel csuklóvédőt.
2021. jan. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez így kb mennyibe jön ki? (Nem muszály minden teljesdn új legyen) Hallottam elég drága sport
2021. jan. 6. 01:36
 5/11 anonim válasza:
Nem olcsó sport,az tény. Nézz körbe kölcsönzőkben,ott használtan is tudsz vásárolni ilyeneket. Protektort felesleges is újat venni pl. Én Burton bakancsot vettem használtan,de tökéletes állapotban 30 ezer forintért. :)
2021. jan. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Meg ameddig ki nem tapasztalod,hogy pl milyen merevségű bakancs kell,melyik neked a kényelmes kötés,addig jobb ha nem veszel meg mindent,fôleg nem újonnan.
2021. jan. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A drága sportot itt nem feltétlenül a felszerelésre értik. (Bár az sem olcsó mulatság) Itt Magyarországon nincs túl sok sípálya. Eplény egy kezdőnek nem rossz, de azért nem egy nagy durranás... Ausztria, Szlovákia, ami itt van a közelben. Síbérlet, szállás, ellátás, utazás, szükség esetén oktató stb. ami nagyon drága. Egyébként minden felszerelést lehet bérelni. Síléctől kezdve kabátig. Elsőre érdemes bérelni, tetszik e egyáltalán ez az egész.
2021. jan. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elmo
2021. jan. 6. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Romániában élek 20 km-re egy nagy sipalyatol:)
2021. jan. 6. 09:12
 10/11 Pongi57 ***** válasza:
Síelésről van tapasztalatom. Azt javasolták nekünk, hogy eleinte béreljünk és pár alkalom (ez nálunk pár év volt) után, ha még mindíg tetszik ez a sport, akkor érdemes elkezdeni vásárolgatni. Persze ez anyagi helyzet függő is. Én például 3., 4. bérlésre is ugyanazt a sí cipőt kaptam. Igaz, hogy kopott volt, de nagyon passzolt a lábamhoz és amikor másodszor is visszavittem, megérdeztem, hogy eladják-e. Eladták. Úgyhogy azóta is abban síelek. Szerintem a sícipő az egyik legfontosabb egy kezdőnél. A feleségem újat vett a Decában. Kellett 2-3 egy hetes turnus, mire betörte annyira, hogy jó legyen neki. Nekünk mostmár mindenünk van, kivéve a léceket. Azokat egyelőre még mindíg béreljük.
2021. jan. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!