Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelni vagy snowboardozni...

Síelni vagy snowboardozni könnyebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő vagyok, még soha nem snowboardoztam és síeltem. A barátnőim azt mondják, hogy a sí könnyebb, de nekem a snowboardhoz húz a szívem. Bár nem nagyon tudok gördeszkázni.

2021. jan. 12. 14:46
A kérdező szavazást indított:
síelni
snowboardozni
15 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem síelni sokkal könnyebb megtanulni.
2021. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Csicsky ***** válasza:
100%

Ahogy a szavazás alapján is láthatod, síelni könnyebb megtanulni mint hódeszkázni (ezt én is aláírom).


Ami a hódeszkázást illeti, ehhez nem elég, hogy a kölcsönzőből kikölcsönözd a hozzá való felszerelést. Az alapokat is el kell hozzájuk valahogy sajátítani. A síeléshez is találsz az interneten (pl. a YouTube-n is) különböző oktató videókat, és természetesen a hódeszkázás sincs kihagyva. Ami a síelést illeti, a teljes kezdők számára azok a síközpontok a megfelelőek, ahol van ülőkés, vagy kabinos felvonó, mert ugyanis a felvonók használatát is meg kell tanulni, ez sem megy magától. És természetesen olyan pálya is kell, amelyik csak egészen enyhén lejt, így a kezdők számára is megfelel.


Ami a tanulást illeti: ajánlatos először inkább alapszinten megtanulni síelni és azután próbálkozni a hódeszkával. Ugyanis itten mindkét lábad egy deszkára van rögzítve, és emiatt nem lehet csak úgy egyszerűen kipróbálni, mint a sít, mert ha elindulsz vele, akkor nem tudod, hogyan állj meg.


Amúgy nem árt, ha tudsz valamennyire gördeszkázni is, mert ebben az esetben már van tapasztalatod, azzal, hogy milyen egy deszkán állni.


Mindenesetre, ha még nincsen semmilyen tapasztalatod a hódeszkával, akkor jó lesz, ha körültekintően állsz neki a tanulásnak, mert az esések alkalmával, ha nincsen meg a megfelelő eséstechnikád, akkor a hóba belevágódó hódeszka bizony jókorát tud csavarni a térdeden (saját tapasztalat). Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne kezdj bele, csak annyit, hogy egy oktató segítségével állj neki a tanulásnak (vagy megkérsz valakit a hódeszkázni tudó barátaid közül), de minimum oktató videók segítségével.


A Facebook-on is találsz különböző csoportokat, akik tudnak tanácsot adni, és vannak sí és snowboard klubok is Magyarországon. A hódeszkázás alapjainak az elsajátításához itt találsz egy részletes leírást a hódeszkázással kapcsolatos legfontosabb dolgokról (technikai kérdések, oktató videók, hódeszkás klubok, hódeszkázásra alkalmas hazai sípályák, stb.):


[link]


Ez a kezdő hódeszkások számára készült, hogy könnyebben áthidalják a kezdeti nehézségeket. Ha adsz egy email címet, akkor elküldöm a Word dokumentumos változatát is (ebben rá tudsz kattintani a linkekre, vagy bemásolni őket). Sajnos itt csak a magyarországi lehetőségek vannak feltüntetve, ami a sípályákat illeti.


Máskülönben eleinte jobb, ha csak a kölcsönzőkre támaszkodsz (én is így csináltam), és ha már pontosan tudod, hogy mit akarsz, akkor állsz neki rendes felszerelést vásárolni.

2021. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!