Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Van valaki aki ért a sílécekhe...

Van valaki aki ért a sílécekhez/síbakancsokhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdőként szeretnék venni saját felszerelést, és örülnék ha tudna valaki segíteni, hogy milyen irányba induljak el..márka, egyéb hasznos infók/tippek stb. tekintetében.

Ha valaki tud és szívesen segít azt nagyon megköszönöm!



2021. jan. 23. 18:47
 1/2 Pongi57 ***** válasza:

Én is kezdő vagyok, már legalább 10 éve :-) De évente csak pár napot tudok síelni. Ezért tanácsot a márkára, típusra nem adhatok, de kiváncsian várom, hátha nálam tapasztaltabb síző ír majd konkrét választ.


Ugyanakkor azt gondolom, hogy ahány láb annyi fazon. Nehéz ezt így látatlanba interneten megmondani, hogy neked mi lenne a jó. Sőt, a feleségem példáján azt is tapasztaltam, hogy ő a vadi zsír bakacsába 2-3 hét után "szokott" bele és kellett az is, hogy egy hozzáértő, látva a szenvedéseit állítgatott a "gyári" beállításokon, amivel konfortosabbá tette neki a bakancsot. Ez egy Decás bakancs egyébként.


Én 4 évig béreltem bakancsot és amikor már 2x ugyanazt a bakancsot kaptam és kényelmes volt, akkor rákérdeztem, hogy eladják-e és eladták. Ez kívülről egy ütött kopott baki, de nekem fontosabb volt, hogy passzol a lábamra, mint hogy hogy néz ki.


Nekünk az elején azt javasolták, hogy kezdőként inkább béreljünk cuccot és ha eltelt néhány év/hét/alkalom és még mindíg tetszik ez a sport, akkor érdemes beruházni saját cuccba. Illetve az a néhány alkalom arra is jó, hogy kicsit kitapasztald, hogy neked mi a jó és mi a rossz. Hogy mire vásárlásra kerül a sor, már ne legyél teljesen zöldfülü a témához.

2021. jan. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Régebben én is béreltem a felszerelést, viszont most sajnos nincs rá alkalmam. Ezért is gondoltam, hogy inkább beruháznék egy sajátra, hiszen az biztos, hogy tetszik ez a sport és továbbra is szeretném űzni. De még így sincs túl sok tapasztalatom e téren, így továbbra is várom a válaszokat. :)
2021. jan. 24. 21:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!