Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Sí vagy snowboard? Melyiket...

Sí vagy snowboard? Melyiket egyszerűbb megtanulni? Melyiket szeretitek jobban? Miért?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdőnek. melyiket ajánlanátok? Mindkettő érdekel, nem tudok dönteni…

2021. dec. 6. 19:07
A kérdező szavazást indított:
Snowboard
7 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem snowboard-ozni jóval könnyebb megtanulni jól, egész egyszerűen mivel egyszerűbb a mozgás, a két lábad egymáshoz képest fix, és nincs bot sem, én személy szerint jobban is szeretem emiatt, síelni sosem tudtam igazán jól megtanlni, és ezért nem is élveztem annyira sokszor. De persze van, aki pont emiatt nem szereti a snowboard-ot, mondván, hogy kötöttebb, és az ember teste nem előrefele néz lesiklás közben, úgyhogy igazából amíg nem próbálod ki, addig nem tudhatod neked melyik lesz a jó.
2021. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta, én is a snowboardra szavaztam végül azért, mert annak az eleje egyszerűbb, leszámítva az eséseket, és erős önbizalom növelő lehet, hogy gyorsan tanulható az eleje, szemben a síeléssel, ami meg inkább az elején nehéz, bár jól csinálni is nehéz. :) Szerintem is próbáld ki mindkettőt, elég különböző a kettő, de hátha van lehetőséged mindkettőbe belekóstólni, ha meg nem, hát kezdd a snowboarddal!
2023. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A síelés egész jól ment, vettem jópár privát órát, oktatóval eljutottunk a kék pályáig, szóval elég kezdő szinten tartok, de tetszik.

Tavaly februárban jött egy ötlet, hogy veszek egy egész napos privát snowboard oktatást. Direkt olyan ami azoknak van akik még kb sosem láttak snowboardot. Ott kezdődött a baj, hogy nem tudták megmondani, melyik lábam legyen elől, később néztem csak utána, hogyan kell kiválasztani az elől lévő lábat… és hát fordítva lett beállítva. Persze béna voltam, féltem is mert láttam hogy már az se megy, hogy az egyik lábammal hajtom magam mint egy gördeszkával. Nyilván mivel már a legegyszerűbb feladat sem ment, elkezdtem egyre jobban félni. Végül már csak túl akartam élni a dolgot, aztán az utolsó órában sikerült úgy hátraesnem, hogy az egyik csuklóm eltört és 6 hétig gipszben volt. Idén nem sok hó volt erre felénk, így a téli sportok kimaradtak, de jövőre kap még egy esélyt a snowboard, kiváncsi vagyok, akkor is olyan béna vagyok-e, ha a jó lábam van elől…

2023. márc. 27. 00:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!