Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Meg kellene tudnom állni...

Meg kellene tudnom állni szárazon a korcsolyapengén?

Figyelt kérdés
Felpróbáltam egy két jégkorcsolyát, de elég bizonytalanul lépkedtem bennük, nem álltam magabiztosan. Nem voltak éleztetve, ez nem tudom számít-e? Gondolom meg kellenne tudnom bennük állnom, mert csak oda kell lépkednem majd a pályához. Hogyan válasszak helyesen jégkorcsolyát?

2021. dec. 24. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudsz korcsolyazni?
2021. dec. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Volt már a lábadon korcsolya? Ha első alkalom akkor kell egy kis idő amíg hozzászoksz a pengékhez.
2021. dec. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, még nem tudok. Jelenleg 27 éves vagyok, szeretnék januártól tanfolyamra járni. Van egy pár korcsolyám, műanyag teste van és csatos, abban még tudok is úgy lépegetni, de szerettem volna venni egy klasszikus fűzős csizma testű korcsokyát, azt hallottam az jobb és gondoltam abban kéne megtanulni korcsolyázni, de majdnem elestem benne a Decathlonban. Nem volt éleztetve, a már meglévőnek van éle.
2021. dec. 25. 14:57
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor az első pár alkalomra készítsd fel magad hogy sokat leszel jégen :D ha tanfolyamra mész ott úgyis megtanítanak mindenre, a korcsolya típusa (hokikori/műanyag) meg ezen a szinten kényelem kérdése szerintem
2021. dec. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak jobb lett volna, ha fűzős korcsolyát használhatok. Meg azt gondoltam, hogy talán mindegyikben meg tudok állni.
2021. dec. 29. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal mindenkinek fura és van, akinek nehezebb.

Egyébként én nem is jártam semmilyen tanfolyamra, szimplán felmentem a jégre, kapaszkodtam a palánkba, aztán szép fokozatosan elindulgattam, először persze sok kapaszkodással, megállással. El is estem vagy 7-8x a legelső alkalommal, de felálltam és kész. És megtanultam egy alapszinten. Ha te ráadásul oktatóhoz mész, pláne nem kell aggódnod, menni fog néhány óra után.

2022. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos most először próbálkozok vele (27 évesen). Emelett veleszületetten rossz a mozgáskoordinációm, bármilyen mozgást és táncot betanulni szenvedés volt. Így úgy éreztem, hogy számomra a tanfolyam az egyetlen út.
2022. jan. 1. 19:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!