Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Snowboard kezdetek oktatóval,...

Snowboard kezdetek oktatóval, vagy nélküle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnénk családdal boardozni, első körben 2-3 napra mennénk viszont nem tudjuk eldönteni, hogy oktatóval, vagy nélküle.

A pályán, ahova mennénk (Mátraszentistván) van oktatás, viszont félek, hogy az oktatáson nem szereznék annyi élményt és csak kis tanuló pályán csúszkálhatunk, ahova külön jegy kell, aztán azon túl még venni jegyet, ha akarunk menni rendes pályára is.. Ehh..

Sok mindent láttam róla neten, biztos vagyok benne, hogy nem egyszerű, de kitesurf deszkán való megállás sem volt nekem gond, szóval bizonytalan vagyok benne, hogy menjek/menjünk-e oktatásra mondjuk 2 nap délelőtt és utána délután "szabadon", vagy engedjük el az oktatást és próbálkozzunk yt videók alapján?



2023. febr. 7. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes, más attól félne, hogy nem tudja hogy fogjon hozzá, de ti nyugodtan tanuljatok meg youtuberól snowboardozni.
2023. febr. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

En még nem láttam olyat, hogy külön kelljen fizetni a tanulópályára de igazad van rájuk kerestem. Elég drágák is én olcsóbb helyekre járok. Szlovákiában, ennyiből már simán kijön Donovaly is.


Nulla tudással csak a tanuló pályán mehetesz a legideálisabb egy éppenhogy lejtő domboldalacska.

A nagy hegyre az első 2-3 napban még amúgy sem fogsz tudni menni. Vagy mit gondoltál reggel elkezded aztán délután mar profi szinten leszel?


Telejsen felesleges snowboardhoz oktató az elején. Az alapokat tényleg nagyon könnyű megtanulni egy nap alatt sokat lehet haladni. Nem nagy tudomány. De persze sokat fogsz esni.

A legnehezebb része a dolognak később jön amikor meg akarsz tanulni élt váltani mondjunk a harmadik negyedik alkalommal már esedékes lenne. Na ott jönnek elő majd a bajok, az oktató meg mar akkor amúgy sem lenne jelen.


A másik nagy kihívása ennek a sportnak még a tányéros meg a csákányos felvonó. Csákányossal ne is próbálkozz míg nem vagy profi.

A tányérosra is rá kell érezni de bele lehet szokni. Párszor esel majd de később érezni fogod hova rakd a lábad.

2023. febr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 ez az, hogy nem yt-ről szeretnénk megtanulni, csak nem tudjuk, hogy milyen szinttől érdemes az oktató. Valahol azt írják, hogy már abszolút kezdőknek ajánlott és van olyan pálya, ahol írva is van ez, meg van, ahol azt írják, hogy az első alkalomkor menjünk el egyedül és próbáljunk ráérezni.


#2 nem gondoltam, hogy délutánra profi leszek, de mivel nem tudom pontosan, hogy hogy megy, ezért kitesurfből asszociáltam, ahol úgy nézett ki a story, hogy először volt egy előre elküldött elméleti anyag, de azt már tudtam előtte és pár gyakorlati dolgot/tippet/tanácsot megnéztem előtte, amik hasznomra is válltak. Jött az oktatás, délelőtt 1,5 óra aztán utána gyakoroltam szabadon amit tanultam és próbáltam ráérezni.

Tehát senki nem fogta a kezemet, vagy figyelt rám, mert tudták, hogy az alap dolgok biztonságosan mennek, mert elsajátítottam elméletből meg kemény 1,5 óra gyakorlásból, aztán próbálkozhattam begyakorolni, meg új dolgokat kipróbálni, vagy amit akartam, aztán másnap elmondtam, hogy pl az oda-vissza csúszkálás megy, de még a megfordulás bajos, akkor ezt az aznapi oktatáson kijavítottuk. Itt ez nem működik?


Lehet, hogy túlértékelem magamat, de szerintem a felvonót is meg tudom tanulni használni, rengeteg info van arról, hogy hogyan kell csinálni.

Köszönöm azért a segítséget.

2023. febr. 7. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ég világon semmi köze nincs a kitesurfnak a snowboardhoz, nem is értem, hogy hasonlíthatod össze.


Ha síelni tanulnál azt mondanám mindenképpen kell az oktató. Síelni elején nagyon nehéz utána már könnyű.

De snowboardozni egyszerűbb bármikor letudsz fékelni. Először megtanulsz hátsó élen a volgy felé nézve fékelve csúszni majd ugyan ezt hatrafele, megtanulsz atfordulni, egyik végről a masikba csúszni majd ha már ez megy mehet az élen váltás amit vagy megtanulsz vagy nem.

Az a baj hogy az az 1-2 óra oktatás nem oszt nem szoroz

Rengeteg gyakorlás kell a magabiztos snowboardozashoz. Ez nem egy 3 napos folyamat hanem több éves ugye ha számba vesszük hogy nem megy az ember midnen hétvégén a hegyekre.

2023. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4 nem a sportokat hasonlítottam össze, csak hasonlóan bonyolult és veszélyes a kettő, sőtt a kite veszélyesebb és nehezebb is, mert a testtartáson, meg a deszkán maradáson túl az ernyőt is kell irányítani. Ezért gondoltam hogy a tanulása is kb azonos időt igényel.


Viszont elég ellentmondásosak a válaszok, de összességében talán akkor jobban hajlok az felé, hogy elengedjük egyelőre az oktatást.

2023. febr. 7. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Pff, az első két nap arról szól, hogy megtanulj egyáltalán felállni a boarddal🤣Mit gondoltál, hogy két perc után már profin fogsz szlalomozni a fekete pályán? Oktató nélkül biztosan nem vágnék bele semmibe. Engem anno gyerekként rosszul tanítottak (nem oktató), meg is lett az eredménye, törött kar és agyrázkódás. Utána elmentem oktatóval és ma már jól boardozok, de ez egy extrém sport, nem játék.
2023. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!