Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A síugró (mint sportoló)...

A síugró (mint sportoló) mennyire leterhelt, ezt milyen gyakran csinálják, lehet ezt egész évbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hogy érthető ,legyen, ugye a focistát, baseball játékost stb egész évbe foglalkoztatják majdnem. A síugró nál mi a helyzet, milyen gyakran vannak versenyek mennyit edz ? Ugye ez téli sport hó kell stb, bár már láttam nyári verziót is a tv-be de úgy tudom az kevés van, kevés nyári síugrás van, . Szóval 1 síugró megél ebből, ezt tudja egész évben csinálni? Köszi a válaszokat előre is.
2023. szept. 20. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogyne edzene egész évben. Azon kívül, hogy nem csak ugrásból áll az edzése, a síugrósáncok nyáron is működnek, nem kell hozzá hó, ha nincs is verseny, miért ne edzene ezeken? Ha meg profi szerződése van, nyilván nem csak a versenyek idején kap jövedelmet.
2023. szept. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1es köszi, ezt nem értem, hogy nem kell hozzá hó, nyáron is lehet, ezt hogyan ? ( tv be sok sok éve láttam nyárit és csak belenéztem, már nem tudom milyen volt.)
2023. szept. 20. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ahogy síelni is lehet hó nélkül így síugrani is.
2023. szept. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2:

Műanyag borítás. Síugrásnál ráadásul kevésbé számít mint lesiklásnál. Mert sipályákból is vannak műpályák, pl. Budapest XVIII. kerületben is van egy műanyag borítású tanuló pálya, de egy időben a sátoraljaújhelyi sípálya is üzemelt télen műanyag boritással.


Egyébként én nem TV-ben, hanem élőben láttam Eisenerzben ahogy nyáron ugranak, alatta a völgyben pedig biathlonoztak görkorcsolya szerű lécekkel aszfalton.

2023. szept. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3-4 köszi ezt sem tudtam, hogy lehet sielni müanyagon. És ez ugyanúgy jó? Siugrásnál anno mintha azt mondták volna a tv-be, hogy azért nem olyan mint a hó,,,
2023. szept. 21. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:

5:

Nem tudom, de szerinem lesiklás sokkal szarabb lehet műanyagon, síugrásban kisebb lehet a különbség, hiszen ott egy nyomon haladnak az ugráshoz.

2023. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi gondolom 1 fajta megoldásnak megfelel.
2023. szept. 21. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!