Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A Síugrók/síelők akik profi...

A Síugrók/síelők akik profi sportolók lesznek, azok csak hegyvidékkel rendelkező országokból jönnek, vagy bárhonnét jellemző? (akár olyan országból ahol hó sincs vagy hegyek)

Figyelt kérdés
Üdv , tehát azt szeretném kérdezni, hogy lehet e valaki profi síugró mondjuk, ha olyan helyen él ahol nincs hegy se hó stb, vagy lehet e síelő. Gondolom ezt a sportot leginkább olyan országba választják ahol van hó? (én nem sielek, mozgássérült vagyok nem értek hozzá, de úgy tudom a síugrás pl megoldható hó nélkül, csak sánc kell hozzá, )
2023. szept. 26. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
99%-ban onnan jönnek ahol van hó, hegyek. Hiszen ezek nélkül elég nehéz edzeni. És nincs annyi pénzük hogy fél éveket más országokban készüljenek.
2023. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon még sánc se sok van de hó se sok.Leginkább olyan országokból jönnek ezek a sportolók ahol hegyek,hó van.
2023. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-2 köszi


1es a félévet nem értem. (irtam nem értek hozzá)


2es itt a gyakorin olvastam 1 másik topikba anno, hogy a siugrásba van olyan, hogy nincs hó, füre érkeznek, akkor ez megoldható nem?

2023. szept. 26. 14:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"itt a gyakorin olvastam 1 másik topikba anno, hogy a siugrásba van olyan, hogy nincs hó, füre érkeznek, akkor ez megoldható nem?"


Ezt én írtam a másik kérdésedre.


Nem azzal függ össze, hogy lehet-e hó nélkül síugrani, mert lehet, persze. Az osztrák síugrósáncokon sincs hó nyáron, pl. Eisenerznél van több sánc is kb. 1100 méter magasan, hó meg csak az év harmadában-negyedében talán.


Hanem azzal, hogy ezen országokban hagyománya, kultúrája van a síelésnek, ezen belül a síugrásnak is, ezért építettek annyi síugró sáncot, ezért van annyi sportklubjuk, amely síugrással foglalkozik.


Magyarországon meg egy helyen van működő sánc, Kőszegen, és 30 méteres a legmagasabb. Nyilván nem rúgnak labdába a magyar versenyzők a nemzetközi élvonalban.

2023. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es lehet, azóta ezt több helyen olvastam, a neten is, hogy a sielés is megoldható si rollerrel vagy mivel, mégha nem is ugyan az, siugrásra azóta rákerestem youtuben szinte hó nélkülit adott, ezért már tudom hogy az nem feltétlen kellék. köszönöm szépen
2023. szept. 26. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!