Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A Normafánál van vagy volt...

A Normafánál van vagy volt síugrósánc?

Figyelt kérdés

#sánc #Siugrás
jan. 4. 14:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg nincsen, de a két világháború között úgy tudom egy "kissánc" ott működött és felvonót is üzemeltettek a síelés szerelmesei.

Régebben sokkalta nagyobb síélet volt a Normafa környékén, mert hóbiztosabb is volt, és a közönsége is szakmaibb volt. Sokan jártak fel sportszerüen síelni. A lejtők is innen kapták akkoriban a nevüket "Kis-Egyetemi" és "Nagy-Egyetemi" pálya. Én az 1980-as években még láttam ott síversenyt is rendezni.

jan. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mátraházán a Kékes alatt is használatban volt egy 80 m-es síugrósánc, ahol hazai, és nemzetközi síugróversenyt is rendeztek egészen a 1980-as évek végéig. A Honvédnak akkoriban egészen jól jegyzett versenyzői is voltak.

Most is megvan maga a sánc, de már évek óta nem ugrottak rajta, rossz az állaga, csak a vasváza maradt meg.

jan. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!