Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Műkorcsolya/Jégkorcsolya: Mi...

Műkorcsolya/Jégkorcsolya: Mi a különbség közöttük?

Figyelt kérdés
Csak mert karácsonyra jégkorcsolyát kértem(mivel a városban van műjégpálya és tavaly is mentünk oda korizni a barátnőmmel volt koridisco meg minden csak bérelni kellett a korcsolyát mert nekünk nem volt.) de a boltokba meg fehér műkorit árulnak.Ugyanúgy tudnék vele korcsolyázni?
2011. nov. 22. 13:47
 1/3 bánomisén ***** válasza:

Mit jelent neked az, hogy jégkorcsolya? Amivel a jégen szaladsz, az mind jégkorcsolya. Vannak műkorcsolyák, hokikorcsolyák és gyorskorcsolyák. Te melyiket kérted?

Egyébként korizni bármelyikkel tudsz, hiszen arra valók.

2011. nov. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jégkorinak általában azokat a csatos sarokat szokták mondani,szimpla alig domború éllel és néha tépőzárral.2éle van az élen belül,1 külső és 1 belső penge.

A műkori vékonyabb,kevés béléssel,kicsi merevítéssel,általában bőrből szokott lenni és a műkorcsolyázók szokták használni,mert nagy mozgásteret enged a bokának és fainnosan tudnak benne ugra-bugrálni.Szintén 2 élű,az elején recés,h jól tudjanak ugrani és pörögni.

A hokikori szintén vékony,kevés béléssel,de nagyon merev és szintetikus anyagból szokott lenni.Ez is full kötős,a hokisok szokták használni,mert az éle domborúbb mint az átlag 'jégkorcsolyák',és jobban tudnak benne kanyarodni,szintén 2 élű,de ennek az eleje sima,mint a 'jégkorié'.

A gyorskorit kizáróla gyorskorcsolyázók hordanak,a gyorskorizáson kívül másra nem is alkalmas.Ez lehet fűzős,csatos,tépőzáras,vagy mindhárom.Az élének csak 1 pengéje van,h kisebb legyen a súrlódás,és semennyire sem domború,viszont naon hosszú.A lábadnál elöl-hátul 10-10 cm-el nagyobb,és 'normálisan' nem lehet vele kanyarodni,csak koszorúzva.Mellesleg naon drágák is és alkalmatlanok bármilyen szabadidőkorizásra.

Szerintem neked műkorit vagy 'jégkorit' kéne kérned.A hokikori sem rossz,nekem is az van,de az nem áll jól és nem is szép egy lány lábán(szerintem).Én részemről csajlábakon a műkorit szeretem legjobban,olyan kecsesek benne,és lányként abban is a legkényelmesebb korcsolyázni(lánybarátaim szerint).A hokikorit inkább fiúk és (lány) hokisok szokták hordani,a 'jégkorit' pedig gyerekek és egyes fiúk/felnőttek.

2011. nov. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy kategória kimaradt, a fitness jégkorcsolyák. (Az előző bejegyzésben a "jégkori" névvel illetett is az lehet.) Ezek férfi és női változatban is kaphatóak, általában sötétebb színűek vannak férfiaknak, és világosabbak nőknek. Az élük elöl általában nem szokott recés lenni. A kötés csatos vagy kombinált (fűző, tépőzár, csat). Ez kezdő ill. szabadidős korcsolyázóknak kifejezetten ajánlott korcsolyaféle, mert a magasabb felépítménynek köszönhetően jobban tartja az ilyen mozgáshoz nem szokott bokát. (Később át lehet állni műkorira vagy hokikorira, ha valakit az jobban vonz.)


Ha jégkorit kértél, mindenképpen legyél jelen a vásárlásakor, hogy a lábformádhoz és lábméretedhez legjobban passzoló korit válasszátok (a próba olyan fontos, mint a cipők esetében). Vidd magaddal a boltba azt a vastagabb zoknit is, amiben majd a korit használni szeretnéd. És kérheted az eladól tanácsát is (jobb boltokban legalábbis).


Amúgy korábban már volt ehhez hasonló kérdés és válasz.

2011. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!