Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Egy napos hótalpas túrára,...

Egy napos hótalpas túrára, Schneebergre, milyen ruházat javasolt?

Figyelt kérdés

Hogyan érdemes öltözködni? Tudom hogy rétegesen, de az hogy nézne ki a gyakorlatban? Milyen nadrágot és kabátot kellene venni? Síruházatot? Hol érdemes venni? (Olcsóbb kategóriában)

Hogyan lehet az izzadást minél jobban elnyomni, hogy az ember az x réteg ruha alatt ne legyen hót csatakos?


2011. dec. 20. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alsó ruházat mindenképpen szintetikus anyagból lévő aláöltöző legyen, az elvezeti az izzadságot, a többit azt nem tudom, menj be az Intersportba, ott elmondják mi kell, és meg is tudod venni. Mindenképpen karácsony után menj, január elején, mert akkor vannak leárazások. (Persze ha nem az ünnepek között mész túrára)
2011. dec. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Intersportban voltam, totál hülyeségeket mondtak, abszolut nem értettek hozzá.

2011. dec. 21. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:

A réteges azt jelenti, hogy valóban több réteg felelős a hő megtartásáért, az izzadtság elvezetéséért, és a külső vízhatlanságért. Felső testen 5 réteg, alsó testen 3. A rétegek vastagsága kell, hogy eltérjen.


A hó kevésbé áztat, mint az eső.


Alulra: vékony aláöltöző (cicanaci), egy középső, sztreccses lélegző anyag, kívülre pedig egy héjréteg (esőnadrád) lehetőleg szintén lélegző membránnal.

Kamásli ajánlott téli sportokhoz.

Felülre: aláöltöző + vékony polár + vastag polár + polár mellény + külső héjkabát (esőkabát lélegző membránnal).


Nyilván ez egy ideális modell, lehet felül 4 réteg, és vastagabb síkabát, ha nincs külön héjkabátod.


A réteges öltözködés lényege, hogy ne egyben legyen egy nagy hőtartó réteg, mert ha túlmelegszel, akkor azt nem tudod levenni, különben kihűlsz, míg egy polár réteget minden gond nélkül levehetsz.


Cipőd milyen lesz? Az sem mindegy ám!


Írj privit, szívesen segítek a vásárlásban is.

2011. dec. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A boltokban pedig általában dilettánsok dolgoznak, viszont ki lehet fogni jó dolgokat. Az intersportban például most jó áron van aláöltözet.
2011. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Veszek kantáros sínadrágot meg vettem vastag síkabátot, polár belsővel, Hervisben. Aláöltözőt is ott terveztem venni, de még nem tuti, megnézem Intersportban is, a hervises 10k.

Úgy gondolom, hogy alul ez az aláöltöző plusz a vastag sínadrág, felül aláöltöző+polár pulóver + a kabát kb elég lehet, egy réteget még beteszek, bár azt nem tudom még milyen legyen. Cipő még kérdéses, van egy régi jó utcai bundabéléses bőrbakancsom, utcán nagyon jó meleg volt, szerettem, de nem tudom hóban hogy viselkedik, meg a fűző/nyelv részen ugye ez nincs egyben a cipővel, ezért ott nem vagyok benne biztos, hogy esetleg a hó nem megy-e be. Bár a kamásli biztos védi a nagyját.


A nadrág viszont asszem nem tartalmaz kamáslit, igazából szeretnék olyat amiben van, csak nem iagzán találtam olcsóbb kategóriában. Mountexben nézek majd hátha van.

Cipőre van valami ötlet?

Sízokni is kellene?

Köszi a választ!

2011. dec. 28. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!