Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Szabad, illetve ajánlott...

Szabad, illetve ajánlott porckorongsérv esetén a snowboard?

Figyelt kérdés
LIV-V vagy LV-SI discus hernia esetében. Ágyéki és keresztcsonti szakaszon van a probléma.
2012. okt. 14. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:

végülis nem rázkódsz közben,mint kocogásnál pl.

de a stabilizáló,gerincmerevítő izmoknak nem ártana erősnek lenniük hozzá.

azért hogy könnyebben mozogj,és hogy segítsenek a terhelésben a gerincoszlopnak.

de gondolom ezt tudod,és gerinc tornázol,vagy kettlebell-ezel már,hogy erősítsd.

mert ugye ha erősek lettek volna,akkor alapból nem alakul ki a sérv,vagy a kidülledés.

ha meg nem,akkor kezd el.

a szezonig simán lehet 2x erősebb is a deréköved,gerincmerevítőd.

2012. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy azok a mozgások nem jók amik közben előre kell dőlni. Márpedig a snowboard ilyen. Egyébként nem az én gerincemről van szó, a gerincsérves férjem akar mindenáron elmenni snowboardozni. Gerinctorna? Haha:D Nem az a típus sajnos, hiába mondom neki. Nem akarom, hogy ne érezze jól magát, de azt sem szeretném ha valami baja lenne. Megtiltani persze nem fogom neki, hogy elmenjen, felnőtt ember, de szerintem nem a legjobb ötlet az ő állapotában. Jelenleg panaszmentes, de pár havonta jelentkezik a fájdalom, amit csak erős gyulladáscsökkentővel tud javítani. Gerinctornára nem hajlandó (azt mondja fáradt hozzá, sokat dolgozik, de szerintem naponta 20-30 perc jót tenne neki), még úszni sem akar legalább.
2012. okt. 14. 19:33
 3/3 anonim ***** válasza:

első vagyok.

húh!

azért az elég durva,hogy ilyen szinten lesz@rja a saját egészségét és a családja anyagi biztonságát.

főleg,hogy a problémája gyakorlatilag gyógyíthatatlan,és kezelés,edzés nélkül még rosszabb lesz.

ahogy kímélgeti magát és továbbra sem edz,a derék körüli izmai még gyengébbek lesznek,még nagyobb terhet téve a gerincoszlopra.

ebből meg egyenesen jön,hogy a már kiszakad porckorongok mellé a többi is ki fog először dülledni,majd szakadni.

a hirtelen mozgások,rántások,mint pl snowboard segít majd neki ebben,hogy még jobban lerobbanjon.

2012. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!