Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » A korcsolyázók idős korukra...

A korcsolyázók idős korukra reumások lesznek?

Figyelt kérdés
Ezt hallottam, és nagyon megijedtem, mert én is korcsolyázni szeretnék. És ha ez igaz, akkor a hideg jég miatt van? Előre is köszönöm!

2012. nov. 27. 09:41
 1/2 anonim válasza:
Lehet érdemesebb egy sportorvos véleményét kikérni, nem hinném, hogy minden korizót érintene ez a probléma, lehet hajlam kérdése is. Viszont én pár évvel ezelőtt átkísértem a zebrán egy idősebb nénit, aki alig tudott járni, és nevetve mondta, hogy egész életében sportolt, korcsolyázott, egészségesen élt és idős korára mégis egy roncshalmaz lett.
2012. nov. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Komoly szinten igenis vannak veszélyek. Az én edzőm azért hagyta abba mert két fáradásos törése is volt a gerincében és az orvosok mondták, hogy ha járni szeretne még 20 évesen akkor inkább hagyja abba.

Mivel te már tudsz írni, nem is rosszul gondolom nem vagy 3-4 éves :) Ha nagyon komolyan csinálod ovodás korod óta, akkor veszélyes ha később kezded el, akkor annyira nem vészes. Élsport szinten mindig vannak veszélyek, de hobbi szinten nem feltétlenül. Nem mindig van hideg a jégpályán, van olyan csarnok ahol poloban edzenek a korcsolyázók. Egyébként meg időnként el kell menni sportorvoshoz, ő megmondja ha valami baj van. Sok régi műkorcsolyázó még 40-50 évesen is korcsolyázik bemutatókon, szóval nem feltétlenül minden korcsolyázó lesz reumás..

2012. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!