Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síszemüvegről, hogyan lehet...

Rothenberger kérdése:

Síszemüvegről, hogyan lehet eltávolítani a foncsort?

Figyelt kérdés
Nyilván a lencse sérülése nélkül. Sajnos egy foltban lekopott és azt már tudom, hogy javítani nem lehet. Viszont ha le tudom kaparni róla valahogy akkor még használható lenne. (Bollé X9 polarized OTG)

2013. márc. 5. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg hosszas szivacsos dörzsöléssel lejön.. amennyiben a foncsornak UV védő szerepe van nagyon nem ajánlott,mert napsütésben nagy mennyiségű másodlagos UV sugárzást kap az ember feje, ha sötétített a lencse, akkor a pupillád is tágabb, tehát több roncsoló UV sugárzást enged be a szemüveg. Tapasztalatból mondom, szar volt úgy síelni a gleccseren, hogy tűzött a nap és nem volt tökéletes szemüveg...(hányinger, hóvakság)
2013. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az UV kérdésre nem is gondoltam... De szerintem a foncsor önmagában nem szűri az UV-t. Azért gondolom mert az tudtommal csak egy felgőzölt fém réteg...
2013. márc. 5. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kiszűrésben nem segít,de a visszaverésben szerepe lehet. Itt írnak röviden a napszemüvegekről (gyakorlatilag a síszemüveg is ilyen szerepet lát el, csak extrém használatra tervezve). és a vége fel van egy foncsor bekezdés.

[link]

2013. márc. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
..tehát ha ledörzsölöd a foncsort lesz egy csökkent értékű napszemüveged. Ugyan a széltől (kiszáradás), fagytól (nem fagy be a szemgolyód), felcsapódó jégkristályoktól megvéd, sőt lesz még némi napszemüveg funkciója is, de már nem lesz sose eredeti.
2013. márc. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vennék inkább egy új lencsét, fontosabb a szemem épsége, mint hogy kísérletezgessek.
2013. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek, nem szórakozok... Sajna a lencse nem cserélhető benne, úgyhogy kuka az egész...

Kszönöm a válaszokat.

2013. márc. 5. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!