Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Síelők, snowboard-osok, ti...

Síelők, snowboard-osok, ti mit szoktatok csinálni a felvonóban?

Figyelt kérdés

Beülős, 2 személyes felvonó visz fel, kb 12 percig megy. Gyakran előfordul, hogy egy idegen ember ül mellém, vagy én kerülök mellé. Biztos kerültetek már ti is ilyen helyzetben. Ti mit csináltok ilyenkor? Hogy viselkedtek?

Beszélgettek? Szóltok a másikhoz? Vagy rá se néztek, mintha nem is lenne ott senki? Hogy működik ez?


2013. márc. 28. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát hol? Ha külföldön vagy, és mondjuk nem beszéled azt a nyelvet, akkor úgysem tudsz mit csinálni. Ha magyarországon van ez, vagy valahogy kiderül hogy veled egy nyelvet beszélő, akkor beszélgethetsz is vele, ha mondjuk ő is mint te snowboardos, vagy síelő. Megkérdezed a tapasztalatait meg hogy melyik a jobb pálya szerinte, stb. De az se gáz szerintem ha csak csöndben üldögéltek, van aki nem szereti ha valaki hozzászól, hanem csak szeret ott nézelődni.
2013. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eplényben voltam párszor, volt hogy beszélgettem, volt hogy hallgattam ahogy beszélgettek. De jobb szeretek csendben, esetleg egyedül felvonózni, nézni a tájat, gondolkodni hogy milyen király itt lenni. :D Külföldön meg barátokkal felvonóztam, ott beszélgettünk, vagy pihentünk, vagy szidtuk a szelet.
2013. márc. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha magam megyek akkor általában levetem a sakomat, kesztyumet, hogy egy kicsit szellozzek, teszek zenét (hangosan, vagy fulhallgatón). Kabinban volt, hogy haverokkal mentunk fel, elokaptam a hátizsákomból a vágódeszkát, a bicskát és a kolbászt és falatoztunk egy kicsit. Volt, hogy magam mentem a partiból és idegenek ultek korulottem (kabinban) és egy bácsival elkezdtem beszélgetni szlovákul. Voltam ilyen kettes ulokésen is egy novel pár szót váltottam. Idojárásról, hóminoségrol mindig lehet beszélgetni, meg az általános kérdés: honnan jottetek? Ha magyarokkl találkozunk, akkor váltunk veluk pár szót.
2013. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy felvonó etikett, szóval egyáltalán nem kötelező beszélgetni :)
2013. ápr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is jobban szeretek baráttal, családtaggal, vagy egyedül menni, de ha hosszú a sor, megyek idegennel, a többiek se várjanak sokat :)

Ukrajnába járunk síelni, és alig beszélem a nyelvet. Van úgy, hogy szóba elegyedek a másikkal, és olyankor magyarul-ukránul-angolul-oroszul-kézzel-lábbal próbáljuk egymást megérteni :D

De általában nem is nézek a másikra, nézem a tájat, a síelőket, közben fülhallgatón zenét hallgatok, és lassan eltelik az a 12 perc.

2013. ápr. 4. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!