Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hobbi (adult) szinten szeretné...

Hobbi (adult) szinten szeretnék műkorcsolyát tanulni Budapesten, merre érdeklődhetnék? Ha van esetleg valaki aki konkrét edzőt is tudna ajánlani nagyon hálás lennék!

Figyelt kérdés
Egyetem mellett szeretnék sportolni, 20 éves vagyok és imádom a műkorcsolyát de kiskoromban anyagiak és lakóhely miatt nem volt esélyem elkezdeni. Most a suli miatt kerültem Bp-re és minél hamarabb szeretnék belevágni. Magamtól tanultam 7 éves koromtól korizni, 11 évesen majdnem úgy volt hogy bár egyéni korira nincs lehetőség a városban, megpróbálkozom a szinkronkorcsolyával, sokszor szólítottak meg a pályán mert elvileg egész ügyes voltam magamtól... de végül anyukám nem egyezett bele. Már eléggé lemondtam az egészről, 13 évesen elmentem szertornára (hobbiból szintén, ugye már akkor is idős voltam bármi komolyabbhoz, de nagyon jó volt) oda 3-4 évet jártam, szerencsére még maradt is bennem azért hajlékonyság. Azóta persze felnőttem de mégis érzem az űrt amit csak a korizás tudna kipótolni. A sport szeretete a fontos nekem, mivel már bőven túlkoros vagyok, ezért a hobbi szintű művelése is iszonyat boldoggá tenne mert a lényeg hogy valamilyen formában de része lehessen az életemnek. Azért kérek segítséget mert pár helyen olvastam már hogy sajnos könnyű lenézésbe botlani, nem vesznek komolyan egyáltalán, hogy ennyi idősen mit akar az ember már ezzel a sporttal és elég érzékeny vagyok az ilyesmire, könnyen el tudja venni a kedvem. Szeretnék olyan edzőhöz menni akinek a szemében a hobbisport nem egy elítélendő, lenézendő nevetséges valami, hanem foglalkozik felnőttekkel és bátran mehetnék hozzá újként, nem küldenének el. Neten olvastam ilyet is, olyat is, de konkrét jégcsarnokot, edzőt, hogy hol milyen a hozzáállás, vagy hogy egyáltalán van-e felnőtt amatőr csoport, sajnos senki nem írt, vagy ajánlott, mindenki azt mondta kérdezzek utána viszont én szívesebben hallgatnám meg első körben mások személyes tapasztalatát. Köszönöm!

2013. aug. 13. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 18 évesen kezdtem el korizni, 13 éve csinálom adult szinten versenyzek is. Egyáltalán nem késő elkezdeni én edzettem már egy 64!! évesen kezdő korist is, aki versenyez is. Az ISU Adulton 70 valahány éves korig lehet indulni, szóval nem vagy elkésve :) Én anno a Sportországban kezdtem szinkronkorcsolyában. Azt nem ajánlom, mert szerintem az adult csapat már nincs meg vagy ha igen akkor is csak pár régi jár le nehéz lenne csatlakozni hozzájuk. Én nem élek már Budapesten, így kicsit nehéz, de az egyik ismerősöm Nagy Zsuzsánál volt és nagyon elégedett volt. Plusz szerintem oktatás van a Jégcsillagban, MAC és Vasasban is. mukorcsolya,lap.hu találsz ezekről infót.
2013. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána fogok nézni remélem megtalálom a jó helyet! :) Igazából nem vagyok pánikban hogy most azonnal de rögtön, viszont úgy vagyok vele hogy azért ha lehet nem akarok sokat várni vele mert ebben a korban nem tudom mennyire számít már, de reménykedem hogy azért valamivel több mindent tanulhatok meg ha pl nem várok még plusz 3-4 évet. Meg hát egyelőre addig élhetek biztosan Budapesten amíg a suli megy, utána lehet nem lenne lehetőség belekezdeni. Arról olvastam hogy ugrásokban nagyon maximum duplák elérhetőek de sokszor már addig sem lehet jutni felnőttként... de igazából ez nem keserít el mert sportolói ambícióim kislány koromban sem voltak, mindig csak a korizás szépsége vonzott inkább:) Ami azt illeti abban reménykedem inkább hogy szép forgásokra és lépésekre talán lesz némi esélyem, abban szerintem több a realitás mint hogy ugróbajnok legyek, de amíg nem próbálom ki amúgysem tudom meg:D
2013. aug. 15. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb adult koris max. az axelig jut el. Sajnos az a heti 1-2 alkalom nemigen elég többre. Egyébként az axelt sem mindenki tanulja meg. Láttam olyan korist is aki a duplákat is megtanulta, de akkor nagyon bátornak kell lenni, azért a felnőtteknél már van egy félelem ami a gyerekeknél nincs. Ezt csak nagyon keveseb tudják legyőzni. 20 évesen viszont még van esélyed

szépen korizni, sajnos később már olyan "mamis" lesz a mozgás amit nehéz kijavítani. Én ajánlom a veresnyzést nagyon jó hangulata van és sok ismeretséget lehet szerezni.

2013. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Erről mondjuk pont mást olvastam/hallottam eddig, elvileg az axel nehezebb mint az összes többi mert már a szimpla sem egy egész fordulat hanem másfél, de ha neadja ég rosszul tudom akkor nem mondtam semmit és inkább elsüllyedek szégyenemben, nem szívesen beszélek marhaságokat. Mindenesetre biztos meg fogom próbálni, és igen ez a tényező sem ismeretlen hogy bátorság sincs már annyi mint a gyerekekben, de azért biztos van különbség aközött, ha valaki 20 évesen lép először egyáltalán a jégre, vagy ha már biztosan tud korcsolyázni gyerekkora óta, koszorú is megy előre-hátra stabilan, fordulások, stb. Régebben fél fordulatot tudtam ugrani is, meg picit forogni, most már csak azért nem csinálom mert félek hogy ennyi idős fejjel kiröhögnek a pályán mivel biztos lenne bénázás is bőven, mire úgy menne mint előtte. Ez a másik ok hogy szívesen járnék edzésre, ott nem kéne szégyellnem hogy tanulok és bizony hibázok mire eljutok valaminek a megtanulásáig :) A mamis mozdulatokat meg tudom hogy érted, néztem nagyon sok videót a neten mert szeretek előre tájékozódni amennyire csak lehet, de én azért mindent meg fogok tenni hogy szépek legyenek a mozdulataim amennyit csak ki lehet hozni ebből az életkorból, meg az edzésmennyiségből. Ha más nem, bízom az alkati adottságokban meg a pár év tornában amire jártam anno, valami haszna csak lesz hogy szebb legyen a tartásom. Meg hát szívesen ismerkednék is olyan emberekkel akik hasonlóan hobbiként tanulnak korit, mert velük biztos sok közös témát találnék. Az még közel sem biztos hogy versenyt is bevállalok majd, elég lámpalázas típus vagyok, inkább a magam örömére korizgatnék, de hát bármi lehet.
2013. aug. 20. 22:24
 5/13 anonim ***** válasza:
Hú valamit akkor hülyén írtam le szóval: a két alapugrást toe-loop és salchow kevés gyakorlás után is megtanulható. Erre kb. mindenki képes, mert szimpla ugrásként lényegében ez átugrok a másik lábara ugrás. A flip és rittberger már keményebb, az az első akadály, de a többség simán megtanulja. A lutz nem egyszerű, de megtanulható adultként is. Az axel másfél fordulat. Na ezt mondtam, hogy ez egy vízválasztó sok adult koris nem tudja vagy rettenetes technikával ugorja. Van pár ismerősöm aki 10 éve korizik, versenyzik, de axely nem tud ugrani. Én magam párszor ugrottam már, de feladtam, kb. 100-ból egyszer ha sikerült. Kb. ez az a szint ami célként kitűzhető, mert rengeteg gyakorlást igényel, de nem lehetetlen. Plusz van még pár igazán bátor és ügyes koris (bár a többség korizott gyereként is), akik képesek adultként duplát is ugrani.
2013. aug. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jajaj, így már akkor teljesen érthető, akkor tisztázódott a feélreértés. Így részletesen még amúgysem mondta senki, annyit tudtam hogy az axel a legnehezebb és addig már ritka aki tényleg eljut így felnőttként
2013. aug. 22. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:

Kezd el, idővel kiderül, mik lesznek a céljaid és meddig jutsz el :)

A versenyzést pedig ne add fel, tudom sokan nem rajonganak érte, én is ilyen voltam, de annyira jók! Nekem pl. 11 országból vannak műkorcsolyázó ismerőseim, meghívtak már olyan kurzusra is ahol a világ egyik legismertebb koreográfusa is ott volt. Sok barátot, kapcsolatot lehet szerezni. Mondjuk te még nagyon fiatal vagy, az ISU adultra 28 éves kortól lehet menni, az kb. olyan mint egy Adult világbajnokság. Nagyon jó verseny, nagyon kedves emberek, igazi komoly verseny. Szóval én csak ajánlani tudom :) 20 évesen young adultba versenyezhetsz, de sajnos ISU szinten olyan nincs, így kisebb versenyek tudsz indulni (de Magyarországon szokott lenni young Adult verseny!)

2013. aug. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! Azóta elkezdtem korizni járni, viszont abba a problémába ütköztem még 1-2 koris társammal egyetemben, hogy nem kifejezetten azt tanuljuk amit szerettünk volna, és a felnőtt amatőr versenyekről nem is nagyon esett még szó, hogy egyáltalán ez lenne a cél. Gondolkodtunk rajta hogy tovább megyünk és egyesületet váltunk, ahol konkrétan ilyen irányba készítenének fel, viszont abba a problémába ütköztünk hogy ahol eddig volt is kimondottan rekreációs oktatás, pont egy éve kb már megszűnt. Neveket nem nagyon tudtak ajánlani sem, ezért emeltem ki a kérdést, hogy ha van esetlg itt olyan, aki jelenleg is jár edzeni, esetleg tudna-e segíteni eligazítani hogy kinél érdeklődjünk, melyik konkrét egyesület, edző tart ilyen órákat jelenleg is Budapesten? Lehet nem járok sikerrel de amennyi helyen lehet, annyi helyen próbálok érdeklődni és az előző válaszolók között volt aki írta hogy korizik. Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!
2014. jan. 6. 18:56
 9/13 anonim ***** válasza:

Az adult korcsolya kb. senkit nem érdekel. Kb. 4 éve versenyzek és kb. eddig mindent magamnak intéztem. Én mondjuk nem budapesti vagyok, de nagyon nehéz olyan helyet találni ahol felkészítenek versenyre. Én pl. külföldi edzőtáborokba járok (ilyenek vannak mondjuk Németországban, Olaszországban) ahol az alapokat összeszedem aztán arra építek egy programot és azzal versenyzek. Edzésre nem járok csak korcsolyaiskolába ahol igaz, hogy haladó szinten vagyok, de szinte csak lépéseket csinálunk. Programot meg egyáltalán nem tudok gyakorolni ott.

A versenyzés egyébként nem egy nagy dolog a moksz.hu oldalon kell keresni versenykiirást, vagy külföldi oldalokon ha külföldi verseny érdekel pl:

[link]

Jelentkezel és indulsz, nem egy nagy dolog. A kiírásban benne vannak a követelmények (milyen hosszú a program, hány ugrás, forgás stb. lehet a programban). Lehet váltani, de szerintem sajnos nemigen lehet találni jó helyet ahol komolyan veszik a hobbi korit :(

2014. jan. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Sajnos már magamtól is rájöttem hogy kis hazánkban ez nem lesz egyszerű menet, csak eddig volt bennem egy makacs lelkesedés miután találtam 1-2 egyesület honlapján infót, hogy náluk van. Csak aztán hidegzuhanyként jött, hogy mégsincs, mert már megszűnt, pont mire felkerültem végre a fővárosba. Csak valahol szomorú hogy végre elindul egy kezdeményezés itthon is, ami pl külföldön csomó helyen divatos és működik, erre pár éven át megy a dolog, aztán ki tudja miért egyszer csak elhal, és nem csak itt látom ezt hanem minden más téren is, bár ebbe nem akarok belemenni mert már más téma és fölösleges lenne ide keverni. Mindenesetre köszönöm hogy ezeket leírtad, sejtem hogy sok mindent saját magamnak kell majd intézni, és ezzel egy bizonyos pontig nincs is gondom, elég kreatív vagyok, ha kell összerakom az egész programomat, a zenétől az elemeken át a ruháig mindent. Egyszerűen csak ehhez ugye kéne egy legalapabb dolog, hogy tanulni lehessen, és lehetne nyavajogni hogy á, bezzeg ha külföldre születek, és de rossz, de valahol kiábrándít hogy itthon senki nem tesz azért semmit hogy valami működhessen, azért azt nem hiszem el hogy senkit nem érdekel - azok oldaláról akik szeretnének korizni, biztos vagyok benne hogy sokunkat érdekel már csak abból a csapatból is akiket ismerek. =( Mi is hasonló helyre járunk, nagyrészt lépéseket tanulunk szóval ezt átérzem, és igazából nem is lenne ez baj, ha mást is tanulnánk mellé néha mert egy idő után az ember szeretne továbbmenni, továbblépni, mert néhány lépéselemből még nem lesz program. Ilyenkor sajnálom hogy nem vagyok teljesen önálló lábakon álló felnőtt, azt mondanám hogy akkor irány külföld, így diákként viszont nagyon reménykedtem Budapestben, hogy itt végre hódolhatok a kiskori álmomnak =( Hát, mégsem. Bocsánat ha hosszúra sikerült, azért köszönöm tényleg!
2014. jan. 6. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!