Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hány évesen érdemes elkezdeni...

Hány évesen érdemes elkezdeni legkésőbb a műkorcsolyát, hogy még versenyezni tudj vele?

Figyelt kérdés
(kissé megihletett az eb :)

2014. jan. 19. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Egészen kicsi kortól, pl. aki megnyerte nőiben már 5 éves korától edz. Ha megnézed, max 35 évesen vége ennek a karriernek.
2014. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Egyenihez 10 eves kor elott, jegtanchoz max 12 evesen,szinkronkorcsolyat kesobb is.
2014. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Ja es a versenysporthoz iszonyat mennyisegu penz kell, nem olcso a ruha es a koricipo sem. Edzes meg minden nap van, plusz atletika hogy jo kondiban legyel, balett, stb En jegtancoltam, suli utan minden nap ket edzesunk volt,korcsolya +meg valami. ez is rengetegbe kerult.
2014. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Manapság minden szinten rendeznek versenyeket, szóval bármikor elkezdheted.

Ha EB, VBn szeretnél indulni, akkor nagyon korán kell kezdeni. A többség 3 évesen már korisuliban van, 7 évesen már versenyzik. A nagy átlag 3-7 évesen kezdi. Van pár kivétel, akik más sportágból váltottak és később mégis világsztárok lettek. Én azt mondom max. 12 évesen elkezdő lehet később nemzeközi szinten ismert korcsolyázó. De nem feltétlenül Magyarországon, mert itt nagyon kevés a jégidő és ha valaki később kezdi annak már az elején szüksége van sok edzésre.

A pénz tényleg fontos egy igazán jó koris támogató nélkül simán fizett egy szezonban 500 000 Ft. (Nyári edzőtábor hazai: kb. 60 000 Ft, nemzetközi: 100 000, versenyek, ruha, felszerelés, jégbérlés, edző, tagsági díj, balett és egyéb plusz órák stb). Amatőr szinten annyira nem vészesen drága.

2014. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:
100%
Ismerősöm dolgozik a Jégtáncpalotában. Egész pici ovisok is koriznak már. Menj oda érdeklődni - Budapesten.
2014. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Szerintem egy jó edzővel bármit el lehet érni.


Ha eb/vb-re akarsz menni 4 éves kortól. Ha nem gondolod nagyon komolyan csak hobbi szinten, akkor bármikor elkezdheted, minden korosztálynak van a versenyen kategóriája. :)

2014. aug. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Én 2 éve kezdtem 10 évesen és fél éve már versenyen is voltam? de ismerek olyat aki 12 évesen kezdte és versenyekre is jár.
2014. dec. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!