Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Nagyon félek a síeléstől,...

Nagyon félek a síeléstől, korcsolyázástól. Mit tegyek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
Egyszer korcsolyáztam,ellöktek,valami hülye átment a lábamon korival,felfágta a lábam.össze kellett varrni,meg minden.azóta nagyon félek amikor korcsolyázásnál sokan vagyunk,és így előzgetnek meg ilyesmi.Tudom,hogyha egy jó nagyot esnék,utána nem félnék,de valahogy nemtudom..és most megyek először sítáborba.attól nem félek,hogy amikor ott tanulgatok elesek,hanem amikor látok egy hegyet ahol sűrűn száguldoznak le az emberek,rosszul vagyok.azt hiszem így nem fogom tudni élvezni a síelést,mert mindig attól fogok rettegni hogy ki jön belém.Mit tanácsoltok,mit tegyek??
2010. jan. 19. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

vegyél valami nagy, feltűnő, színes, vicces sapit- magadat is szórakoztatod vele, és kifogsz tűnni a tömegből! reméljük nem kaszálnak el :) na?


[link]

[link]


és/vagy akár bukósisak?

2010. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 X. Maté válasza:

A síelésnél sokkal ritkább, hogy neked mennek. Van egy olyan íratlan szabály síelésnél, hogy a hátsó figyel az előtte lévőkre, de mivel te most mész először, nem kell tartanod a szálgúldozóktól, hiszen a kezdő pálya nem valami meredek és nem is szeretik használni a haladó síelők.


A síelés nagyon könnyű, 1-2 nap alatt meg lehet tanulni annyira, hogy kellemesen elsíelgess magadnak. (Bár ehez kell kis bátorság is és tényleg ne félj attól, hogy elesel. Én estem már nagy tempónál fejre is :) és semmi bajom nem lett, kicsit feldagadt az arcom, de meg se éreztem szinte :). Puha a hó szerencsére :D )

2010. jan. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Figyelj csak!


Miért gondolod azt, hogy MUSZÁJ valamit (bármit!) csinálnod, amit nem szeretnél vagy amitől félsz?!


Nem fog rád senki (remélem!) géppisztolyt!


Egyszerű : ha félsz a száguldozástól, tömegben lökdösődéstől, akkor ne síelj és ne korcsolyázz!!!


Amúgy megnyugtatlak : én gyerekkorom óta utálom a vad játékokat, ezért is kerülöm a vadulós hógolyózást, szánkózást...

Korcsolyázni megtanultam a sulink udvarán, ahol nem voltak sokan, de a műjégpályára soha nem mentem ki, mert nem tudtam volna élvezni a tömeget, ami magával sodor.


Helyette inkább úsztam, kirándultam, kerékpároztam!


Javaslom, hogy csak olyan dolgokat csinálj, amit valóban élvezel és kellően biztonságban érzed magad!

2010. jan. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Nekem anyukám fél a kutyáktól azóta hogy egyszer (jó tíz éve) megcibálták a ruháját este. Ha nem cibálták volna meg, sose félt volna, 10 évig félt, értelmetlenül.

Le kell sz@rni a félelmet és kész, ennyi erővel autóbalesetektől is félhetnél meg minden mástól, de mivel nem volt még baleseted, nem félsz. Ennyi.

2010. jan. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 X. Maté válasza:
76%

Az előző kicsit furcsa példát írt :)


Leszarni az ember nem tudja a félelmét, mert képtelenség, esetleg enyhíteni tudja, vagy elnyomni gyógyszerekkel ami nem ajánlatos, vagy más eseménnyel.


Ha félsz, félsz, ha nem nem :) És nem kényszerít bele senki, magadnak teszel jót, ha kipróbálod, hidd el jó élményeket fogsz szerezni nagy valószínűséggel.

2010. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
a félelmet el kell nyomni kész..mást nagyon nem tudsz vele csinálni..ha félek vmitől akkor oda megyek és megcsinálom.Ha sikerül akkor nincs többé félnivalóm ha nem sikerül akkor újrapróbálom:)
2010. jan. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
én is nagyon féltem először, első nap ilyen tanuló lejtőn próbálkoztam (addig nem tudtam síelni), majd "lementem" még aznap egy kék pályán.. félelmetes volt, de valahogy lecsúszkáltam. Majd még egyszer... annyira elment tőle a kedvem, hogy már az első nap másik felét a szálláson töltöttem inkább. Másnap viszont minden jobban ment és onnantól egész nap kinn voltam mindig és nagyon élveztem. Szerintem nincs mit tenni, az eleje húzós, esés-kelés, ami inkább lelkileg visel meg, de át kell esni ezen, utána viszont már szuper.
2010. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Én gördeszkáztam és kitörtem a jobb felső 1es fogamat és pótolni kellett. azóta ráse nézek a deszkákra :|
2010. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is bringázás közben kitörtem a jobb felső 1-est, pótoltattam, de azóta is bringázok... habár tény, egy ideig eléggé dühös voltam és szomorú :D
2010. jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

én 10 éves koromban kezdtem el síelni.most 12 vagyok.eleinte nagyon féltem.(igen,még a zöldön is:D)

aztán estem-keltem.amikor elestem nem sajnáltam magam,inkább nevettem rajta.:)most már attól félek hogy esetleg nem mehetek síelni.!imádok síelni!

2010. nov. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!