Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyi különbség van egy...

Mennyi különbség van egy hokikorcsolya és a műkorcsolya között? Mi lehet a gond? Csak meg kell szoknom?

Figyelt kérdés
2 éve kaptam egy hokikorit, de kinőttem, pedig azzal már nagyon jól ment a korizás, de most kaptam egy műkorit viszont ezzel csak előre és hátrafelé tudok menni, még megfordulni sem tudok.

2014. nov. 2. 21:32
 1/2 anonim válasza:

elég nagy a különbség, ugyanis a hokikori éle hátul "felgömbölyödik" és olyan rövid csak, mint a lábad, míg a műkorina hátul egyenesen van vége, elől pedig a műkorin van fék, a hokikorin nincs, ezért pont kanyarodásnál tök más.


a hokisok ugye sok éles kanyart nyomnak és ők oldalazva, vagy farolva állnak meg, míg a műkorcsolyában az elején lévő fékkel lassítják magukat és nincs szükség olyan hirtelen kanyargásra.


biztos meg lehet szokni, én fordítva váltottam, műkoriról hoki korira és sokkal jobb volt. a fék fura volt eleinte, meg hogy könnyebb a hoki koriban orra és hanyatt esni, de sokkal jobb volt vele, úgy éreztem nagyon gyorsan fejlődöm. fordítva nem tudom hogy működik, de biztos azt is megszokod majd.

2015. jan. 6. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A műkorcsolya pengéjének elején lévő "fogak", amit egyébként spiccnek hívnak, nem fékezésre valók. Lehet éppen arra is használni, de valójában nem arra találták ki.
2015. márc. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!