Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Furcsa kérdés talán, de ti...

Furcsa kérdés talán, de ti mit tapasztaltatok sok/kis idő kihagyás után? Főleg műkorisokhoz szólok!

Figyelt kérdés
Szóval, arra lennék kíváncsi, van-e köztetek olyan, aki régebben esetleg műkorcsolyázott, vagy csak közönség kori szinten, de elég jól tudott korcsolyázni, viszont ilyen-olyan okokból kifolyólag csak sok idő elteltével (mondjuk évek múltán) lépett újra jégre? Azt szeretném ebből kihozni, hogy ha van valaki, akire ráillik a leírás, az esetleg leírná nekem, hogy mit tapasztalt, amikor a kihagyás után újra kori volt a lábán? Nagyon érdekelne, hogy mennyi időbe telt újra megtanulni a dolgokat (mivel ilyenkor rendesen kijön a gyakorlatból az ember, vagyis így kellene történnie), könnyebben ment-e, vagy olyan volt, mintha teljesen kezdő lenne az illető, illetve melyik elemeket tudtátok hamarabb/később újra elsajátítani. Elnézést kérek, ha "kicsit" zavarosan fogalmaztam, de ez nagyon fontos nekem, és már régóta töröm rajta a fejem, próbálom alátámasztani a feltevéseimet a biológiai ismereteimmel, de csupán elméleti szinten elég nehéz választ találni. Bárki írhat, akár olyan is, aki mondjuk csak pár hónapot hagyott ki, vagy csak pár egyszerűbb elemet tudott, mert már ezek alapján is össze tudnék rakni valamit a fejemben. Előre is nagyon köszönöm!

2015. ápr. 6. 21:55
 1/7 anonim válasza:
Amikor még csak hobbi szinten koriztam akkor volt, hogy több mint két évet kihagytam. Csak előre felé tudtam menni de 3-4 kör után ezek visszajöttek és könnyebb volt utána újakat tanulni. Most a nyár miatt van másfél hónap kihagyásunk és utána mindent hamar felelevenítek (kb. egy edzés) de a sebesség a legfurcsább.(mondjuk én egész nyáron nyújtok, erősítek és ugrásokat gyakorlok szárazon). Egyébként duplákat ugrok. Szerintem mielőtt visszamennél elevenítsd fel az ugrások, forgások és lépések elméleti részét. Remélem segítettem!
2015. ápr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat, sokat segítettél vele! :)
2015. ápr. 7. 19:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Műkorcsolyáztam, aztán 5 évig szinkonoztam majd megint műkoriztam. Az ugrások szinte teljesen a forgásokat is elfelejtettem.

Kb. egy év kellett és minden viszajött. Viszont azok akikkel kezdtem a műkorit fényévnyire vannak tőlem..

2015. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2015. ápr. 10. 20:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudna még valaki segíteni?
2015. máj. 23. 17:21
 6/7 anonim válasza:
Sziaa:) remélem még érdekel a válasz, 12 éve műkorcsolyázom versenyszerűen :) sajnos volt egy nagyon komoly sérülésem 2 évre abba kellett hagynom. Pár hónapja kezdtem újra és egy két edzés kellett és újra a régi voltam. Ez a sport olyan mint a bicikli... Nem lehet elfelejteni! :)
2015. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, örülök, hogy írtál (nagyon hasznos volt), és annak is, hogy felépültél a sérülésedből :)
2015. nov. 1. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!