Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Körülbelül hány évig kellene...

Körülbelül hány évig kellene jégkorcsolyát tanuljak, hogy elkezdhessek jégtáncolni?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem el jégkorit tanulni. Sajnos csak heti egyszer lenne időm. Már alap szinten tudok, de az nagyon alap, annyi, hogy tudok kanyarodni, kicsit már megy a fékezés, meg azért nem 1cm/s-mal megyek. A jégkoripálya ha jól tudom, november közepétől márciusig van nyitva. Magánoktatónál tanulok, egy alkalom 50 perc. Nem vagyok reménytelen eset, de nem is megy minden, mint a karikacsapás. Így kb. hány év alatt szereznék olyan tudást, hogy elkezdhetek jégtáncolni?

2016. jan. 18. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
1-1.5 év alatt ha megvan a jégbiztonságod, akkor elég messzire lehet jutni, de sajnos igazán profi sosem leszel, mert a szükséges egyensúly érzék, és mozgás koordináció csak egészen fiatal korban fejleszthető kellően
2016. jan. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ui: és nem csak télen kell korcsolyázni. Vannak fedett csarnokok, ahol egész évben tudsz, ha mindig csak novembertől-márciusig tolod, akkor a nyár alatt pont annyit fejlődsz vissza, hogy egy bizonyos szint fölé sose tudj jutni.
2016. jan. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a zöld kéz. :)
2016. jan. 18. 21:37
 4/4 anonim ***** válasza:

1: csak télen nem elég. Én pécsi vagyok ott csak télen van pálya, semmit nem értem vele.

2: Jégtáncolni csak akkor kezdj el ha van párod. Pár nélkül reménytelen.

3: Vannak amatőr versenyek, ha jó edződ van 1-2 év alatt felkészít egy ilyenre. De ez műkorcsolya, nem jégtánc.

4: Gondolkodj el a szinkronkorcsolyán, olcsóbb és hamarabb elkezdhetsz versenyezni. Mivel kevés csapat van és a szint nem egy világszínvonal, így akkár országos versenyen is indulhatsz.

2016. jan. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!