Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Műkorcsolya, milyen gyakran,...

Műkorcsolya, milyen gyakran, hogyan?

Figyelt kérdés
Most fogok elkezdeni műkorizni, alap kori tudással, 18 évesen. A kérdésem az lenne, hogy heti hány alkalom kell ahhoz hogy egy erős, stabil, haladó szintet elérjek kb 1,5 év alatt? Illetve mellette elkezdek egy fogyókúrát is, mert betegség miatt le kell adnom olyan 20 kg-t (168/78 vagyok) és hogy hogyan tudnám összeegyeztetni a kettőt. Meg hogy milyen korit vegyek?

2017. jan. 5. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz haladó szinten?

Tehetségtől is függ ki mennyi idő alatt tanulja meg a dolgokat. Ismerek olyat aki 10 éve korizik és még mindig kezdő szinten van, és olyat is aki egy éve korizik és axelt ugrik már..

Kori, kérdés mennyi pénzed van rá, ilyen szintre Edea overture, Risport RF 3, Jackson Artistic, ezek kb. 15-50 ezer körül vannak (használtan olcsóbb).

2017. jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat, hát olyanra gondoltam h a könnyebb ugrások és forgások hibátlanul menjenek.
2017. jan. 6. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó. Kezd el majd kialakul. Fontos a sok edzés, gyakorlás.
2017. jan. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ,hogy milyen gyorsan fejlődsz. (Pl:. Mennyire vagy bátor elugrani? Súlyfelesleggel nehezebb. És függ rajtad kívülálló okoktól is.) De semmi sem lehetetlen. Heti 2 edzéssel kéne kezdeni, majd emelni 3-4-re. Lehet hogy egy éven belül meglesz az axel is, de például forogni nem fogsz tudni. Ha nincs hozzá érzéked, akkor lehet, hogy heti 5-ször is le kéne járni edzésre.

Az étkezésnél figyelj, hogy fokozatosan csökkentsd a szénhidrátot, főleg ha elkezdesz mellette mozogni. (Ha eddig semmit sem mozogtál, akkor nagyon figyelj, mert a szénhidrátokból lesz energiád, ezért minőségi szénhidrát forrásokat válassz!) Edzés után fontos a fehérje, lehetőleg mozgás után 2-3 óráig ne fogyassz szénhidrátokat, csak minőségi proteint. Az étkezéseidben a köreteket zöldséggel helyettesítsd és egyél sok húst és halat. A reggelid legyen tápláló!

Korcsolyák közül én a Wifa Primat javaslom vagy az Edea Overturet. Sokak a Risport Venusra esküsznek, bár ezzel a személyes tapasztalataim nem a legjobbak. Mindenképpen 50 000Ft-ot szánnék rá maximum, mert lehet, hogy nem is fog tetszeni a sport és felesleges több százezres korcsolyával indítani.

2017. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Kezdetben bérelni fogom a korit, előtte is mozogtam heti 2x 2 órát de azt nem szeretném folytatni, így jött a kori. Egyensúlyérzékem nagyon jó, ha ez számít valamit.
2017. jan. 7. 12:33
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Számít az egyensúlyérzék. A korcsolyabérlés viszont nem a legjobb ötlet, főleg ha műanyagos csattos korcsolyában gondolkodsz. Szerintem akkor egy olcsóbb bőrkorcsolya jobb lenne.
2017. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!