Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Miért van ekkora különbség a...

Miért van ekkora különbség a szlovák és a magyar jégkorong utánpótlás között?

Figyelt kérdés
Nálunk tele vannak tömködve az utánpótláscsapatok a kanadaiakkal és mégsem tudunk korcsolyázni, nincs bottechnika, pontos passzok hiányoznak, nem értjük a játék lényegét. A szlovákoknál szlovák edzők dolgoznak, és rendre magas szinten hokizó, technikás és gyors játékosokat nevelnek ki. A pénz és gazdasági erő nem kifogás, hiszen Magyarország nagyobb ország és van annyira erős gazdaságilag mint Szlovákia, szerintem.
2017. febr. 1. 20:47
 1/8 anonim válasza:

Nézd, itt egyszerűen arról van szó, hogy a két nemzet eleve máshogy viszonyul a jégkoronghoz, és úgy eleve a téli sportokhoz. A magyarok sosem voltak kimagaslóak semelyik téli sportban, de persze ezt kompenzálja az összes többi sportágban szerzett dicsőség.

Egyszóval ha a nemzet sincs ráhangolódva erre a sportra, akkor legyen a jégkorongba beleverve isten tudja hány milliárd, az utánpótlás mennyiségi és minőségi mutatóin ez sem tud majd változtatni. Ez a sport nem nekünk való. Persze tisztelet a kivételenek.

2017. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de manapság melyik sport való nekünk, mert egyikben sem alkotunk nagyot? Valamikor a labdarúgás az erősségünk volt, manapság meg amatőr szinten űzzük. Angliai munkám során azt kérdezték az angolok tőlem, hogy a mi focisainknak azért van főállásuk is ugye? Én kicsit szégyenkezve azt válaszoltam, hogy dehogy is, profi futballisták. Szóval a mai eredményeket tekintve a foci sem nekünk való. Melyik sport való nekünk? Vízilabda?
2017. febr. 4. 12:35
 3/8 anonim válasza:

Első vagyok


Tény és való, hogy a magyar futball régen legendás volt, de el kell fogadnunk, hogy mi akkor sem leszünk foci nagyhatalom, ha az állam százévnyi költségvetését is stadionépítésre meg akadémiatámogatásra fordítjuk.

És hogy milyen sportban vagyunk jók? Az úszást és a vízilabdát egyértelműen ezek közé tudok sorolni, de szinte az összes, vízzel kapcsolatos sportot az erényünknek tudhatjuk. De például a kézilabdában sem képviselünk elhanyagolható sporttudást.

Minden országnak, nemzetnek megvannak azon sportjai, amelyben jók, és azok amelyekben kevésbé. Nálunk az egyetlen probléma az, hogy ahelyett, hogy azokat a sportágakat támogatná az állam, amelyek igazán sikert tudnak hozni az országnak, inkább minden pénzt focira költ. Igen, kell a pénz focira, de azért a 6 eb-s gólra kár volt százmilliárdokat elverni. Szóval nem kell csüggedni, van elég sport, amikben jók vagyunk!

2017. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen ám csak az úszás meg a vízilabda senkit sem érdekel, csak néhány országban követik, ott is kevesen. Nézd meg hány ember szurkol egy vízilabda mérkőzésen és hány egy focimeccsen.

A legnépszerűbb sportágak sorrendben: Futball, kosárlabda, kézilabda, jégkorong,rögbi, röplabda, vízilabda.


A népszerű sportágakban sehol nem vagyunk, pedig az viszi az ország hírét, építi imázsát. Ha kimész külföldre akkor még a mai napig Puskást emlegetik mert csak őt ismerik. Szégyen, hisz 70 éve focizott, azóta nem volt egy közismert nevű futballistánk.


Kosárlabda, jégkorong? Szerbek számtalan kosarast küldenek az NBA-be. Szlovákok, csehek számtalan hokist az NHL-be. Mi hol vagyunk?


Hol van a rögbi ami ugyancsak látvány sport. A románok átgázolnak rajtunk mint a légyen. Röplabda? Nem színvonalas. Hát igazából csak a kézilabda ami jónak nevezhető a népszerű sportágak közül. De jelenleg levele ívelünk, inkább középkategóriásak a játékosaink.


Szóval szerintem ne elégedjünk meg a vízilabdával, egyrészt mert nem látványos, másrészt mert nem népszerű.

2017. febr. 4. 23:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Hidd el már nem olyan jó a szlovák hoki utánpótlás. Az egész elment rossz irányba, a 2000-es évek elején volt egy nagy bumm a szlovák csapatban amikor rengetek tehetséges fiatal lépett át az A csapatba, az eredményes időszak is volt, többek közt világbajnoki győzelem és további érmek. Mostanra azok a játékosok kiöregedtek, illetve még páran az utolsó éveiket húzzák, de nincsenek fiatalok. Egy jó példa erre, hogy mennyi szlovák játékos játszik az NHL-ben, a 2000-es évek elején 30, a közepén majd 40 szlovák játékos játszott az NHL-ben, majd ez a szám 2008-2009-re már csak 20 lett, most pedig ez a szám már csak 12, és ez egyre rosszabb lesz. Na ezzel a mondókával csak arra szerettem volna rávilágítan hogy a szlovák utánpótlás téren sem mennek valami jól a dolgok mostanság.
2017. febr. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5


Ja tény, hogy a mai generáció vizet sem vihet Satannak, Bondrának, Pállfynak, Demitranak de azért még mindig két osztályni különbséggel erősebbek nálunk. Én láttam több szlovák-magyar utánpótlás mérkőzést, és elmondhatom, hogy két külön dimenzió. Tény, hogy vb-t csak csodának köszönhetően nyerhetnek, viszont minket mindig is simán verni fognak.

2017. febr. 5. 01:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen igen, van különbség a két válogatott között, de ez korántsem akkora már mint pár éve volt. Nemhogy a világbajnoki győzelem de a legjobb 4-be jutás is csoda lenne a szlovák csapattól (pont mint 2012-ben amikor másadikok lettek), sőt a legutóbbi 3 évben a legjobb 8 közé sem sikerült bekerülniük, a 14-es olimpiáról inkább nem is beszélve.
2017. febr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itthon a legnagyobb gond, hogy Budapesten elég sok helyre el tud járni a gyerek jégkorongozni, de vidéken röhejesen kevés lehetőség van. Régebben emlékszem én is jégkorongozni akartam, laza 45-50 km-t kellett volna utaznom, hogy tudjak edzésre járni. Emiatt nagyon kevés az utánpótlás, ami miatt meg is áll a fejlődés, mert előbb-utóbb kiöregednek az aktuális jó játékosok.
2017. febr. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!