Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Valaki elmagyarázná nekem,...

Valaki elmagyarázná nekem, hogy az alábbi videón a megjelölt helyen miért üres a másik csapat kapuja? (jéghoki)

Figyelt kérdés

Szóval újabban rákaptam a jéghoki nézésre. Az amerikai NHL nagyon szórakoztatónak tűnik, így elolvastam az alapszabályokat és nézegetem a 2016 os meccseket. Viszont van egy rész, amire akárhogy googlezok rá akkor sem értem mért van.

https://www.youtube.com/watch?v=JCCt9beMryE

1:56:07 nél A NYew York Islander csapatnak oda van írva hogy "empty net" és üres a kapuja. De nem értem miért, így is vesztésre állnak miért kell még a kapujukat is üresen hagyni? Plusz már sokadik meccsen találkoztam a jelenséggel (oké kb 3-4.) és nagyon zavar hogy nem értem mért.



#szabály #jéghoki #empty net #üres kapu
2017. márc. 26. 22:10
 1/2 anonim válasza:
100%
Azért viszik le a kapust a végén, mert akkor +1 mezőnyjátékosuk lesz az ellenfélhez képest, tehát fölényben játszhatnak elől, nagyobb az esély a gólra. Nyilván benne van,hogy ha eladják a korongot, akkor hátul könnyebben gólt kapnak (lásd itt).
2017. márc. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ahha értem. Őszintén szólva volt gondolatomba nekem is ez a lehetőség, de akárhogy próbáltam számolgatni a játékosokat a pályán nem tudtam kideríteni, olyan gyorsan mozognak. :D Köszönöm! :)
2017. márc. 27. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!