Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Érdemes belevágni a műkorcsoly...

Érdemes belevágni a műkorcsolyába vagy a jégtáncba?

Figyelt kérdés
Nemrég lettem 14 éves. 4 évesen korcsolyáztam először, és nagyon gyorsan megtanultam biztonságosan korizni. Aztán nagyon sokáig nem koriztam, csak görkoriztam, meg nagyon ritkán a Balaton jegén. Majd egyszer 9 évesen elvittek minket korizni az osztállyal, majd onnantól kezdve minden télen, amikor csak tudtam, korcsolyáztam. Ezen a télen nagyon elkezdett érdekelni a műkorcsolya, meg a jégtánc. El is keztem oktatóvideókból tanulni, meg ellesni dolgokat. Itthon meg “száraz edzést” csinálok. Sokan mondják, hogy lehetetlen, hogy kijussak egy versenyre is, ha elkezdeném komolyabban űzni valamelyik sportot, mert az összes élsportoló 3-4-5 évesen elkezdi. Egy ember volt, aki azt mondta, hogy lehetséges, meg, hogy nem számít sokat, hogy ki mikor kezdi. Alap lépéseket, forgásokat már nagyjából tudok. Szerintetek, ha nagyon akarom, és mindent megteszek érte, akkor lehetek még igazi jégtáncos vagy műkorcsolyás (nem csak hobbiként)? 14/f

2018. febr. 28. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szüleiddel beszéld meg. De én úgy gondolom, 14 évesen elkezdeni már késő, de keressetek fel egy edzőt, és majd ő mond valamit.

Amúgy meg az "eredményesség" egy sportban nem tesz boldoggá. Rengeteg munka és anyagi befektetés van benne, ami nem térül meg. A szüleid fektetnének ebbe bele. Egy sporteredményért, egy éremért meg vagy fizetnek, vagy nem (többnyire állam bácsi).

2018. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rekreációs, hobbi szinten simán versenyezhetsz.
2018. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Sajnos ez már késő. Ilyen korban a műkorisok már európa bajnokságokon vesznek részt, ha egyszer ki akarnak jutni az olimpiára. A gyerekeknek 5 évesen màr rendes edzésük van jégen. 😕
2018. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :):):).

Mindegy, nem adom fel, ha sikerül, sikerül, ha nem, akkor meg van egy nagyon jó, szép hobbim :).

2018. febr. 28. 22:43
 5/8 anonim válasza:
100%

Ha budapesti vagy, nagyon ajánlom a Jégördög SE-t, nagyon régen náluk kezdtem 12 évesen - én sajnos abba kellett, hogy hagyjam, de nagyon gyorsan haladtunk - és még az órák is nagyon jó hangulatban teltek!

Ha műkorcsolyához már kicsit késő is, de mondjuk szinkronkorcsolyában még lehetsz nagyon eredményes csapat tagja - ehhez is műkorcsolya alaptudás kell :)

2018. márc. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinkronkorcsolyában mindenképpen versenyezhetsz.

Műkorcsolyában rekreációs versenyeken indulhatsz. Budapesten menj be a Gyakorló Jégcsarnokba és keress egy edzőt. Sok sikert!

(Előre szólok, hogy nagyon nagyon drága sport, szóval ne lepődj meg, ha egy jeges edzés 2500Ft/50perc/ebből általában 2db van egy alkalommal/, 5napos Bp-i edzőtábor 2*1 óra jég+2*1-1,5 óra száraz 50000Ft., egy jó korcsolya nagyon alaphangon 45000Ft, de inkább 70000-120000Ft között mozog, kürruha 35000-40000Ft-től kapható.)

2018. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 OdiKai válasza:
100%
Szia! Én is most kezdtem korizni, imádom! Bátran vágj bele! Gyönyörű sportág, és (nem világhírűen nagy valószínűséggel, de) csodálatosan megtanulhatsz, ha találsz egy igazán jó edzőt. Valaki akár 26 évesen is elkezdheti, kb. 34 évesen szinte garantált (ha belead mindent) hogy rendkívülien megtanul műkorizni. Tudtad, hogy Johnny Weir (a napokban találtam rá a neten, igazán ügyes, a világon az egyik legjobb koris [világversenyeken vesz részt]) 12 évesen kezdett el korcsolyázni? Mindent bele, ha ez az álmod, én csakis bíztatnálak. És valóban, nem olyan profi versenyeken szinte garantált ha nem hagyod abba, indulhatsz. Sok sikert!
2018. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 6. válaszoló vagyok és most láttam, hogy fiú vagy. Ez jó hír, mert a jégtánc páros (nagyobb versenyeken) és mindig kevés fiú van, szóval ha jól korizol és gyorsan tanulsz jégtáncban még lehet jövőd. És a jégtáncosok általában később is kezdenek korizni 6-10év között.
2018. ápr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!