Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Milyen ruházatot ajánlotok...

Milyen ruházatot ajánlotok kezdő snowboardosnak?

Figyelt kérdés
Először megyek snowboardozni, a lapot, cipőt, kötést kölcsönözni tervezem, de ruházatot is kell vásárolnom, alsónemű, kabát, nadrág, sisak és szemüveg. Milyen márkát/anyagot/árkategóriát ajánlotok egy kezdőnek? Esetleg mi minden másra lehet szükség?

2018. nov. 12. 12:33
 1/9 anonim válasza:
28%

Sisak nem fog kelleni, inkább csak sapka a hideg miatt.

Kabát az dzseki anyagú legyen, ne szövet. Ha a hétköznapokban is ilyet használsz, akkor ezért nem kell külön venned. A nadrág pedig jó bélelt legyen a fenéknél, mert rá fogsz esni párszor. (Nekem fél évig fájt utána a farkcsontom, borzasztó volt.)

Nyilván, ha most kezded, akkor nem kell a legdrágább cuccokat venni. Javaslom a Decathlont, ott vannak síszemüvegek, stb. és jó áron.

2018. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy alsóneműből a gyapjú nem jó, mivel felszívja a vizet, valamint nadrágból és kabátból is 5000mm-es nem tudom milyen réteggel rendelkezőt ajánlottak. Ezek a részletek fontosak? (a kabátom rendelkezik ezzel az 5000 mm-es réteggel, de talán nem külön sí/snowboardra van).
2018. nov. 12. 16:46
 3/9 anonim válasza:
53%
Nem hiszem, hogy ennyire komolyan kéne venni, főleg a kabát vastagságát. Esetleg a nadrágból valóban érdemes vastagabb anyagút beszerezni, mert ahogy említettem az sokszor fog érintkezni a hóval. De, ha a gatya elég vastag, akkor teljesen mindegy, hogy az alsó nemű milyen anyagból van, mert nem fog bejutni nedvesség.
2018. nov. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A nedvességet nem az izzadságra érti?

Nekem így néz ki a felszerelésem (kezdőként is ilyen volt):

sportmelltartó

vékony hosszú újjú (nem az átlagos, pamut anyagú, hanem kifejezetten sportolni való)

pamut pulóver (ezt ha nagyon meleg van nem szoktam felvenni)

és egy vékonyabb, vastagabb kabát (időjárástól függ melyiket veszem fel, de kezdőként 1 is elég)

alulra egy jóga nadrág szerű streccs nadrág és a sígatya. sígatyából inkább a külső anyag minőségére figyelj, mert tényleg sokat fogsz esni, a feneked fél óra alatt átázik. ha nagyon vastag a bélése nadrágodnak, beleizzadhatsz, inkább vegyél 2 gatyát, amiket váltogathatsz.

sisakom, szemüveg nekem is Decathlonból van.


Két nagyon fontos felszerelés, amit itt még nem említettek:

- ha fenékvédőt nem is találsz, de hátvédőt kezdőként is érdemes beszerezni, ezt később is hordani fogod (Decathlonban kapsz)

- térd- és kézfej védő. én megjártam kezdőként, hogy 2x úgy ráestem a tenyeremre, hogy arra a télre abba kellett hagynom a deszkázást. térdvédő úgyszint hasznos kis cucc, nem csak az ütésektől véd meg (és nap végén kevésbé fog fájni a lábad), hanem ha pihenni szeretnél, inkább akkor térdelsz, mert a védő miatt nem ázol át. (ezek is Decathlonból).

2018. nov. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírom én is kezdő setupomat:

Használt sígatya, ami sajnos már nem volt vízlepergető képes így átázott, elég szar egész nap átázott cuccban lenni. Ezért ha pénz nem számít, vegyél egy új snowboardos gatyát.

Alatta volt egy ilyen vékony sport aláöltözet, de ez csak nagyon hidegben kell, olyan -10 alatt, különben nekem már túl melegem lesz.

Sima alsógatya, protektoros seggvédő cucc, fogalmam sincs mi a neve :) de jól védi a farkcsontot, seggre fogsz esni meg térdre legtöbbször. Gerincvédőm nem volt, most 2 év után sem érzem szükségét, térdvédőm sem volt, ellenben a sisakkal ami nagyon fontos, ugyanis sokszor oda fogsz baszódni a fejeddel is szóval sisak mindenképpen! Úgyis mondanám mehetsz meztelenül :) de sisak legyen, ha nem akarod szétcsapni a fejed.

Akkor felül sima póló plussz ilyen sport aláöltözet, vékony hosszú újjú. Kabát egy régebbi síkabát volt (ha nincs akkor olyat ami vízlepergetős) . Jó ha vannak rajta szellőzők, nyithatod zárhatod hőmérséklettől függően. Hosszú sízokni, vagy taktikai zokni. Olcsóbb de vastagabb sí kesztyű, ez is át fog ázni, ha van vigyél 2 párat. Előbb egy olcsó síszemüveget vettem, ami kiderült felejtős, ezért pár alkalom után megvettem egy drága Alpina-t, dupla lencsés, így nem párásodik, sok szellőzős, sárga lencsés. Fekete lencse nekem nem jött be túl sötét, sárga viszont tökéletes még szikrázó napsütésben is. Sí maszk ha hidegebb van, de legalábbis sál amit az arcodra tudsz húzni ha hidegebb van.

Egyébként összefoglalva, ha van pénz és komolyan gondolod akkor vegyél új cuccokat, ha nincs pénz akkor használt vagy amit otthon a szekrényben találsz.

Az új azért jobb mert vízlepergető, nem fogsz átázni. Minnél többet van mosva, annál jobban elveszti ezt a hatását. Tehát a használt már valószínűleg át fogja engedni a nedvességet. Ezért én pár hónap után mindenből újat vettem, ég és föld a különbség, nap végén is száraz maradtam, és kényelmesebbek is az új cuccok.

Vigyél több féle vastagságú aláöltözetet, pulcsit is, aztán majd kitapasztalod!

Hova mész egyébként?

2018. nov. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Franciaországba Isolába egy magyar csoporttal.
2018. nov. 14. 21:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2018. nov. 14. 21:09
 8/9 anonim válasza:
100%
Az első írta, hogy a sisak annyira nem fontos, de a legtöbb pályán 18 év alatt kötelező és felnőtteknek is erősen ajánlott. Ha kezdő vagy mindenképpen vegyél sisakot, engem már nagyon sok mindentől mentett meg.
2018. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A sisak nagyon fontos. Mindenképp legyen. Anélkül egy nagyobb esenél akár agyrázkódást is kaphatsz. Én Wedze aláöltözőt, kabátot, nadrágot,sisakot és szemüveget használok. Meg még a kesztyű és sál is ilyen márkájú. Szerintem tökéletesek, soha semmi gondom nem volt vele. Nem éppen a legolcsóbb, de nem is a legdrágább. A Decathlonban vagy más sportboltokban az eladók tudnak segíteni hogy milyen lenne neked az ideális.
2018. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!