Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Mennyire nehéz a jégkorcsolya?

Mennyire nehéz a jégkorcsolya?

Figyelt kérdés
Sulival megyünk majd korcsolyázni, nem kötelező, de én megszeretnék tanulni, de kicsit sem tudok, nem is volt még a lábamon, és ahová megyünk, ott nincs igazából korlát, amibe kapaszkodni tudnák, max tapasztalt ismerősbe tudnák majd..Tudtok valami tanácsot adni hogy ne essek annyit? Annyit tudok, hogy behajlítva kell lenni a térdnek, és mindíg előre kell vinni a testsúlyt, hogy ne hátra essek..Nehéz megtanulni?Nem értem eleve a mechanizmusát, hogy-hogyan képes azon a kis vékony pengén megállni valaki:D
2018. dec. 9. 11:27
 1/3 anonim válasza:
hát ha már görkorizni tudsz,akkor a jégkorira is hamar rá fogsz érezni.Nézd másokat,hogy ők hogyan csinálják és próbáld te is azt. Mikor én először voltam az első 1 órába én is elég béna voltam,meg estem párszor,a 2.órába már elég jól ráéreztem. Az 5.alkalomra már tudtam hátrefe is menni meg fékezni. Úgyhogy nem annyira nehéz,hajrá!
2018. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Rá kell érezni, de ne izguld túl, mert annál jobban elveszted az egyensúlyod. Én voltam nagyon rossz minôségű jégen, ami azt jelentette, hogy nem volt annyira csúszós, így nem nagyon tudtam elesni rajta.
2018. dec. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Valószínű sokszor seggre fogsz huppani, szóval azt tudom tanácsolni, hogy az üleped és térded védd, vegyél fel minél vastagabb, esetleg víztaszító gatyát. Én overall-ban tanultam meg korizni, anno 7-8 évesen:D Gondolom mára már kiment a divatból, pedig tényleg az védett meg ezektől az esésektől, vastag és bélelt volt, nem is fájt, ha eltaknyoltam. Illetve feltétlen vigyél kesztyűt, szintén víztaszítót.

Nem nehéz megtanulni amúgy, jól leírtad, hogy mire kell figyelned. Térd berogyaszt egy picit, egyszerre egy lábbal siklasz előre, a testsúlyod pedig előreviszed.

Én mondjuk először megtanultam görkorizni, nincs nagy különbség a kettő között, csak annyi, hogy a jégkorival gördülékenyebb és sikamlósabb, vagy hogy mondjam. A nagynéném magára kötött egy sálszerű dolgot, én meg azt fogtam és úgy húzott. Aztán fokozatosan elkezdtem használni a lábam, miután meglett az egyensúlyom, és biztonságban éreztem magam.

2018. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!