Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Érdemes görkorcsolyát vennem...

Érdemes görkorcsolyát vennem azért, hogy többet gyakoroljak, hogy menjen a jégkori? Sajnos a munkámból adódóan heti egy alkalommal tudok elmenni edzésre.

Figyelt kérdés
Kb 15-20 alkalom van mögöttem. Ahhoz képest elég jól haladok,egyenesen a sprintelés is megy, és már stabilnak érzem magam. De még bőven van hová fejlődni. Például a hátra haladás, térden csúszás úgy ,hogy az egyik lábam elől, a másik lábam térdén csúszok ,stb...

#Hhggg
2019. márc. 19. 01:18
 1/2 anonim válasza:

Egyesek azt mondják, a görkori és a jégkori egészen más, én meg azt mondom, olyan nagy különbség azért nincs köztük. Mindkettőnél az egyensúlyon van a lényeg, mindkettő hasonló gyakorlatokat kíván meg.

Én görkorizok naponta-kétnaponta átlag 20km-t, jégen utoljára januárban voltam, de jövő héten tervezem, hogy megint elmegyek, és kipróbálom hogy ott mit ér a koris tudásom.


Ja, igen! Ha megtanultál megállni és haladni, akkor a következő amit megtanulsz, az a fékezés legyen!! Ez jégen is fontos, utcán pedig pláne, ha csak nem akarsz az első útba kerülő kocsi alá kerülni.

Erősen javasolt megtanulni használni legalább a kori gyári fékjét, a T-féket és a powerslide-ot.

2019. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tothp ***** válasza:

Szerintem nagyon jól kiegészítik egymást.

A mozgáskultúra hasonló.

Kicsit más arányban dolgozza meg az egyes izomcsoportokat.

Mondjuk görkorival felejtsd el a "vetődős" akciókat.

2019. ápr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!