Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha már az M4 retro F1 versenyt...

Ha már az M4 retro F1 versenyt ad le miért pont egy dögunalmasat?

Figyelt kérdés
Voltak régen izgalmas futamok a 93-as doningtoni pont nem volt az. Még a 3. helyen végző Prost is kört kapott. Nem tudtak volna olyat berakni amiben történt is valami?

2020. ápr. 5. 14:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A Senna-fanok biztos nem ezt mondanák, egyébként ha szurkolsz valakinek, bármilyen unalmas futam izgalmas.

Persze egy 27 éves versenyt újra nézni nem az izgalom miatt tesszük...

Abban az időben olyan gyakoriak voltak a kiesések és a műszaki hibák, hogy a leintésig nem lehettél benne biztos, hogy simán megnyeri-e az utcahosszal vezető versenyződ.

Senna is csapta oda Monacoban a kocsit, miközben 40 mp-cel vezetett, halálra unta magát és elmélázott.

Egynek jó volt, de furcsa volt látni a rengeteg boxutcai bénázást, meg a biztonság teljes hiányát.

A vizes pályán száguldó autók mellett lerobban kocsit tologató pályabírókat.

A tömött boxutcát. Az ott sebességkorlát nélkül száguldó versenyautókat. A körülnézés nélkül sétálgató fotósokat.

Csakis a véletlenen múlott, hogy nem halt meg senki azon a futamon. Meg a többi hasonlón sem.

Szóval izgalmas volt ez, csak attól függ honnan nézed...

Annak a fotósnak biztos izgalmas volt, akit majdnem elgázolt Damon Hill, persze lehet, hogy észre se vette, legfeljebb, ha utólag visszanézte magát.

Amúgy, ha Alesi elgyötört arcát megfigyelted, miközben éppen elbaszták a kerékcseréjét és felcsapta a rostélyt, akkor láthattad, hogy versenyzőként nem volt ez egy sétagalopp. Keményen nyomták végig.

2020. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg amúgy 170 km/h-s átlagsebességgel száguldani 76 körön keresztül hol szakadó esőben, hol száradó pályán, váltakozva slick és esőgumin, azon a dimbes-dombos pályán, ami Donington, majd rájössz mi az izgalmas.

Én gokarttal slick gumin, csepergő esőben úgy csúsztam a kanyarban egyenesen a korlátba, hogy öröm volt nézni, pedig csak 20-szal mentem a Vidámparkban...

2020. ápr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez afutam akkor is sz.r volt. Az első kör után semmi nem történt. Ennyi erővrl újraadhatnák a tavalyi szezont. Meg ha retro uncsi versenyeket adnak akkor adjanak igazán régieket 70-es 80-as évekből. Az tényleg érdekes lenne.
2020. ápr. 8. 16:15
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első körön kívül tényleg unalmas futam volt. Ráadásul még csak ki sem lehetett kapcsolni a kommentátorokag. Régen ha „multilang” hangsávra kapcsoltál, akkor a nyers adáshang jött. Legalább lehetett volna hallgatni az autókat. V8, V10, V12... és a kipörgésgátlóktól beteges hangok... szuper volt.


Másodiknak is leadtak egy szörnyen uncsi versenyt, aminek kb egyetlen emlékezetes pillanata volt az a boxutcás sóderágyba parkolás Hamiltontól. Nem jó versenyeket válogatnak.


Javaslom az F1 hivatalos youtube csatornáját. Ők jobb futamokat szednek össze.

2020. ápr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Múltidézésnek nem rosszak ezek az ismétlések, viszont régi, eredeti kommentárral szívesebben követném az eseményeket, mert az pluszt jelentene szerintem.


Dögunalmas az pedig relatív, nekem az adott doningtoni verseny tetszett. Arra tökéletes volt, hogy egyszer megnézze az ember.

Ahogy észrevettem az idén elmaradó verseny helyett egy régebbi, adott országból való versenyt adnak le. Az, hogy mi alapján választják ki az adott versenyeket, azt nem tudom mi alapján döntik el.

Szerintem amennyire lehet, próbálják váltogatni a korszakokat is, hogy minél több időszakból legyen ismétlésben leadott verseny.

2020. máj. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az akkori kommentátorok totál nem voltak képben azzal, hogy mit közvetítenek. 2009-ben még úgy ahogy... Hát... gyuszilaci. De 93-ban, telefonos kapcsolással. Teljesen élvezhetetlen.
2020. máj. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, csak valamiféle pluszt csak ad az ismétléshez, hogy valamennyire képet kap az (új) néző az akkori kommentátorok gondolkodásáról hogy egy-egy esemény során mikre gondoltak.

Például lehetne említeni azt, hogy Palik idejében kis túlzással vaktában ment összevissza a találgatás a lehetséges meghibásodásról, míg Dávid Sándor idejében általában az volt a hiba forrás, hogy "kifogyott az üzemanyaga".


Nyilván minden kommentálásnak megvan a maga hibája, de engem kifejezetten szórakoztat és leköt az, ha számomra már egy eléggé elfeledett, vagy egy teljesen idegen hang adja át az éppen akkor zajló eseményeket. Sajnos erre szerintem nem is lesz esély, mert valamiféle külön jog csak van a csatornák között is, hogy pl. Palik hangját nem adják be az M4-nél, mert az akkori versenyeket más csatornán adták le. Bár nem tudom...

Más idők voltak akkor, a pontos okait a jelenlegi megvalósításnak pedig csak találgatni tudjuk.

2020. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy van ilyen jogi dolog benne. Felvették egyszer, onnantól az övék. Persze ritka, hogy régi sporteseményt adnak le, de akkor az eredeti kommentátorokkal szokták.



A legfőbb ok szerintem az lehetett a döntésben, hogy tudják foglalkoztatni a jelenlegi stábot.

2020. máj. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8

Ez nagy baromság. Ilyen nincs hogy valamit egyszer leadnak akkor az az övék.

2020. máj. 13. 11:41
 10/11 anonim ***** válasza:

Az újra vetítésekért ugyanúgy fizetni kell, csak kevesebbet.

A mozik se játszhatják újra jogdíjfizetés nélkül azt a filmet, amit XX éve egyszer vagy sokszor már leadtak...

A másik, hogy amíg nem volt M4, előtte az RTL-KLUB adta a futamokat sok éven át, azokat meg aztán csak az F1-től vehetnék át hivatalosan, vagy az F1 engedélyével az RTL-től...


Amúgy szezon-összefoglalókat is adhatnának nyugodtan, üzenem Véber Gabinak, adjátok át!

2020. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!