Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Egy hobby női testépítő...

Egy hobby női testépítő erősebb, mint egy férfi ultramaratoni futó?

Figyelt kérdés

Egy fiatal, hobby női testépítőre gondolok, aki kb heti 3-4szer súlyokkal edz és egy felnőtt, elit ultramaratoni futóra aki, férfi. Azért vagyok rá kíváncsi, mert a férfi alapból erősebb, mint a nő, de az ultramaratoni futó SOHA nem emel fel egyetlen egy súlyt sem, sőt a fekvótámasz is meg van neki tiltva. Csak minden nap iszonyat távokat fut és ritka hasazáson, posztúragyakorlatokon kívül soha semmi erősítés.


Ha felmérnénk, hogy ki tud nagyobb súllyal fekvenyomni, guggolni, akkor ki nyerne?



2020. jún. 10. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Egyértelműen a nő. De ha lenne egy kis alapismereted a sportról, akkor tudnád, hogy ha még egy fekvőtámaszt sem nyomhat le, akkor valószínűleg nem fog remekelni a fekvenyomásban.
2020. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal erősebb a testépítő nő, mint az ultrafutó férfi, tekintve hogy utóbbinak sokkal kisebb az izomtömege, és jó eséllyel a teljes tömege is.


Egyébként ez konkrétan nem igaz:

"de az ultramaratoni futó SOHA nem emel fel egyetlen egy súlyt sem, sőt a fekvótámasz is meg van neki tiltva. Csak minden nap iszonyat távokat fut és ritka hasazáson, posztúragyakorlatokon kívül soha semmi erősítés."


Van az ultrafutóknál is erősítés, súlyzózás jellemzően nem, de fekvőtámasz nincs megtiltva nekik, sőt rendszeresen fekvőtámaszoznak. Viszont az erősítés nem az izomépítést szolgálja, hanem az izomzat bizonyos szintű megtartását, ezzel a sérülésveszély csökkentését.

2020. jún. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
A nő erősebb, felsőtestre biztosan, a férfi lábra erős, de nem erősebb a nőnél.
2020. jún. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3:

Lábra sem erős. A hosszútávfutás, különösen nem az ultrafutás nem az erőről, hanem az erőnlétről szól. Hogy ugyanazt a közepes terhelést tudja tartósan.

2020. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor ez tényleg azt jelenti, hogy a nő nagyobb súllyal lenne képes guggolni, mint az ultrafutó férfi?
2020. jún. 10. 23:14
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Igen, mivel eleve szinte kizárt, hogy az ultrafutó férfi súllyal guggolna (csak nélküle), a futás meg úgy nem erősíti a lábizmokat, hogy jobban tudjon guggolni.
2020. jún. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát akkor az ciki, mert bár én még nem tartozok az elit kategóriába, de ultrafutó vagyok.


Azt se tudom milyen érzés felemelni egy súlyt, vagy beleguggolni, soha nem próbáltam.


De még az ilyen 17 éves lányok is erősebbek lennének, akik lejárnak súlyzózni, meg röhögcsélni?

2020. jún. 11. 15:45
 8/11 A kérdező kommentje:
Viszont akkor már csak azért is kipróbálom
2020. jún. 11. 15:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi ciki van rajta? Azt ultra futástól pár év múlva olyan szíved lessz amit nagyon sokan irigyelni fognak mert olyan kondid lessz
2020. jún. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem a pasi erősebb, mivel hogy gyorsabb is és ha ismeri az egyensúlyi pontokat, akkor súlyzózás nélkül is súlyától nehezebbet is fel tud emelni úgy, hogy ne érezze egyáltalán a súlyát. A súlyzózás lassítja az embert, hiába lesz izmosabb, le is tapasztja az izmokat.


Biztos hogy a pasi az erősebb mivel a csaj lehet hogy súlyzózik de lassabb is a mozgása emiatt.

2020. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!