Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan látjátok a hétvégi...

Hogyan látjátok a hétvégi bahreini nagydíj végeredményét?

Figyelt kérdés

Majd két nap elteltével se bírok napirendre térni afölött ami a hétvégén történt, ilyen pofátlan csalást az F1-ben még tán soha nem láttam (szögezzük le hogy nem vagyok Hamilton ellenes, sőt 2007-2008-ban neki szurkoltam, ha ugyanezzel a módszerrel épp Verstappen nyer, vagy Alonso, Vettel, Perez, Bottas, akárki, ugyanígy fel lennék háborodva).

Hamilton ha jól olvastam (és ezt a közvetítés is eléggé alátámasztotta) 29(!) alkalommal fordult el ott szabálytalanul, nem egyszer több mint egy autó szélességgel kiszélesítva a pályát. Ha csak 0,1 másodpercet nyert vele körönként (annyit minimum, de jó eséllyel többet), az akkor is 3 másodperc a futam végére - Verstappen pedig 1 másodpercen belül futott be hozz képest.

A másik, hogy 29-szer szegte meg a szabályt, mégis kb. a 28. után szóltak rá először, ahelyett hogy már a 3-4. alkalom után kapott volna egy 5 másodperces büntetést, ahogy a szabályok szerint kellene. És akkor megint nem lenne miről beszélni.

És végezetül: [link]

Ocon is megcsinálta ugyanazt mint Verstappen, őt mégse rendelték hátrébb.

Ezek után nekem ordít, hogy az FIA meg akarja akadályozni hogy Verstappen idén legyőzze Hamiltont és végre új világbajnok legyen. A kérdésem, hogy csak én látom ezt ennyire borúsan és túlságosan összeesküvés-elmélet hívő lettem, vagy pedig tényleg van ennek alapja? Ti mit gondoltok a futam végeredményéről, hogyan kellett volna alakulnia?



2021. márc. 30. 14:35
A kérdező szavazást indított:
Teljesen rendben van ez így, nincs miről beszélni, Hamilton nyert szabályosan.
Verstappennek kellett volna nyernie, nem szabadott volna beleszólni és visszaadatni vele a helyet.
Hamiltont még futam közben meg kellett volna büntetni 5 vagy 10 másodpercre a sorozatos pályelhagyásért.
Hamilton ki kellene zárni, mert 29(!) alkalommal vette be szabálytalanul azt a kanyart.
Verstappent kéne kizárni, mert szabálytalanul előzött (és akkor Ocont is ki kéne zárni).
Az FIA-nak jogában áll körről körre is akár szabályt módosítani, hogy az nyerjen akinek "nyernie kell".
Az FIA korrupt, le van fizetve, nem lehet ellene mit tenni.
Egyéb, megírom kommentben.
23 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Igazából a 2. és a 3. is lehetne igaz, bármelyik jobb lett volna, mert akkor nincs ez a katyvasz, valamint hozzá kell tenni, hogy az FIA is inkompetensen viselkedett! Kicsit mintha be lennének tojva, hogy mi lenne, ha Hamilton büntetést kapna!
2021. márc. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A FIA a ludas, totál értelmezhetetlen szabályt hozott. Erről a "nem fogjuk nézni a pályakiszélesítést a 4-es kanyarnál" szövegről az jut eszembe amikor volt egy órám az egyetemen ahol a tárgyhonlapra ki volt írva "a megjelenés kötelező, de azt semmilyen formában nem ellenőrizzük". (Szerinted hányan jártak be arra az órára?) Persze a csapatok meg a versenyzők nem hülyék, ha nem ellenőrzik, akkor nyilván csinálják. (A gphirek.hu szerint Max is mondta hogy mivel mások is csinálták, neki is javasolta a csapat ezért ő maga is csinálta, szóval ez nem annyira Hamilton-specifikus amennyire ezt szeretik beállítani.)

Na most ezek után csap a fejére a FIA hogy ha valamit kimondottan nem ellenőriznek akkor akkor azt a versenyzők ki fogják használni - ehhez önmagában nagyon tudok gratulálni nekik - majd futam közben módosítanak (végülis mikor máskor?).

Ezután igazából már nincs mit tenni, innentől kezdve akármit csinálnak, az igazságtalanság megmarad. Én nem gondolom, hogy jó lett volna megbüntetni utólag Hamiltont ("ja, izé, mégis ellenőriztük"), vagy megengedni Maxnek, hogy előzzön pályán kívül (ez azért egy teljesen másik szituáció mint szimplán kiszaladni a vonalon időnyerés céljából). Viszont azt is túlzásnak tartom, hogy azonal rászóltak a csapatra, hogy adja vissza azt a helyet. Igazából én magam sem tudnék olyan megoldást mondani, amit egyszerre sportszerűnek és szabályosnak tartok. Őszintén én csak reménykedtem, hogy Max így is nyer, és akkor legalább ez a futam csak újabb bizonyítéka lett volna a FIA inkompetenciájának és Hamilton nem nyert volna igazságtalanul. Nem jött be.

2021. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A pályaelhagyásra a MotoGP-vel ellentétben az F1-ben nincs elektronikus rendszer. Feljelentéses alapon működik: X csapat panaszkodik, a versenybírók visszanézik hogy jogos-e a panasz, és döntenek.

A visszaeső pályaelhagyó versenyző először figyelmeztetést kap. Ha ezután még egyszer elhagyja a pályát, fekete-fehér zászlót lengetnek neki, jelezve hogy ez volt az utolsó lövése. Ha még egyszer elhagyja, büntetik.

Tök mindegy, hogy Hamilton 3, 10 vagy 29 körön keresztül csinálta, ha a figyelmeztetést a 29. alkalom után kapta, és utána egyszer sem hagyta el a pályát.

A Red Bull a verseny felénél vette észre, hogy Hamilton minden körben széles ívet vesz a négyes kanyarban. Jelezték a versenyigazgatónak, és ezzel egyidőben szóltak Verstappennek, hogy amíg nem kapnak állásfoglalást, addig vegye ő is szélesen. A versenyigazgató állást foglalt: a 4-es kanyart nem lehet kívülről venni, és egyben figyelmeztetik Hamiltont.

Ami az előzésnél történt, az egy másik tészta: pályán kívül előzni nem lehet. Semmi köze a négyes kanyarhoz, meg a figyelmeztetősdihez. Még egyenesben se lehet pályán kívül előzni, ahol amúgy nincsenek is gyorsabb meg lassab ívek, itt van pl Ricciardo büntetése a 2019-es Francia nagydíjról: [link] Itt nincs semmilyen figyelmeztetés meg fekete-fehér zászló. Ha pályán kívül előzöl, akkor vagy visszaadod a helyet, vagy büntetést kapsz, pont.

2021. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsiságból megnéztem a Tsunodás esetet F1TV-n hogy halljam a rádióját. A huszadik körben történt, Tsunoda egy szót sem szólt a rádióba az egész kör alatt, mivel folyt a csata, és a célegyenesben végleg megelőzte Ocont.


Szóval szerintem igen, összeesküvéselmélet-hívő lettél. Főleg, mivel nincs értelmezhető célja az egésznek, a Hamilton-dominancia nagyon rosszat tett a F1 nézettségének, a Liberty masszívan veszteséges, és ez addig így is marad, amíg nincsenek jó csaták és új bajnokok. A töke televan mindenkinek a Mercivel és Hamiltonnal, kb mindenki azt várja hogy végre vége legyen ennek a rémálomnak, hogy mindig ők nyernek.

2021. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Utolsóval nagyon egyetértek !!! A Hamilton fanokon kívül mindenki más már azt várja hogy mikor vonul vissza vagy a Merci mikor lép ki az F1-ből. Persze ilyenkor lehet mondani hogy " hát a többi csapatnak sincs megtiltva a fejlesztés és mégis bénák ". De azt mindenki elfelejti hogy a többi csapatnak nincs egy síró Hamiltonja akit ha szabályosan megbüntetnek akkor csak kijátssza az " engem csak azért büntetnek mert fekete vagyok " kártyát. Az F1-be kellene egy kisebb generáció váltás és a veteránoktól elköszönni szépen.
2021. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondjuk nem gondolom, hogy Hamiltont kevesebbet büntetnék, vagy hogy bármilyen kártyát ki tudna játszani a versenybírók ellen ezügyben, mivel büntették Ausztriában Albon ellen, Monzában, és Oroszországban is. És nem is a személyiségére gondolok, nekem azzal nincs problémám, hanem arra hogy túl sokat nyer, unalmas már, ezt nem lehet kibírni, hogy minden évben ugyanaz van. Bottas egyszer úgy tűnik, hogy felszívja magát, majd 3 futam után kipukkad. Amikor épp jó a Ferrari (2017-18), akkor Vettel szarik el mindent, amikor jók az ellenfelek (Max, Leclerc) akkor meg a kocsijaik megbízhatatlanok, vagy kiderül róla hogy illegális. Állandóan csak az a rohadt Merci, és azon belül is Hamilton.


Ez a bahreini nagydíj azért ad valami reményt, oké hogy ő nyert, de nem sokon múlt. Max fullos versenyző, és nem az az összeomlós fajta mint Vettel. Ha valaki megverheti Hamit, az ő.

2021. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!