Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A tokiói olimpia megrendezésén...

A tokiói olimpia megrendezésének van még bármilyen értelme úgy, hogy a koronavírusra hivatkozva nem lesznek se külföldi-, de még japán nemzetiségű szurkolók sem a lelátókon, mindenki csak a TV-képernyőn követheti az eseményeket?

Figyelt kérdés
Érzésem szerint a japánok is már csak "muszájból" rendezik az egészet, minél előbb leakarják tudni az egészet... :(

2021. júl. 20. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne lenne értelme, a világ nagy része így is tvből nézné. Nem is értem. Ennyi erővel ne járjunk moziba, csak színházba.
2021. júl. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Alapvetően úgyis TV-n nézné szinte mindenki, nem ez a gond.

Szerintem beengedhettek volna 25-30% japán nézőt + elkülönítve biztosíthattak volna helyet, hogy más olimpiai résztvevők is kimehessenek a szabadnapjaikon, hogy legalább valami kis hangulat legyen szegény versenyzőknek.

A versenyzőket sajnálom, különösen, akiknek esetleg ez az egyetlen olimpiájuk vagy ez lesz az egyetlen olimpiai érmük.


Őszintén, unom már a japánok látványos vergődését (még ma is olvastam, hogy még most is gondolkoznak, hogy lefújják... miközben holnap már kezdődnek bizonyos versenyek) - ha ennyire nem akarták, érthető, szerintem eleve h*lyeség volt 1 évvel eltolni, ki kellett volna hagyni, és azt mondani, hogy 2024 lesz Tokióé, a 2024-es csúsztat 2028-ra stb. Ha már így döntöttek, akkor szervezték volna meg "rendesebben", nem ilyen "sehogy se"...

2021. júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Persze, unjátok Japán vergődését, csak éppen már így is dollár milliárdokat buktak rajta, és ez már számukra is észrevehető gazdaságilag. Még mindig úgy tudnak a legkevesebb veszteséggel kijönni az egészből, ha akár nézők nélkül is, de megrendezik az olimpiát. Két nagyon rossz közül a kevésbé rosszat kellett választaniuk.
2021. júl. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%

Szurkolók nélkül minden rossz, szerves részei a sportoknak. A Copa América sem érdekelt senkit üres stadionokkal, esetleg a brazil-argentin döntő miatt kaptak egy kis figyelmet.


Reméljük ez a hülyeség minél előbb lemegy és végre visszamehetnek. A Premier League is szenvedés volt nézők nélkül, még ha voltak is jobb meccsek.

2021. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy olimpia esetén sokadlagos szempont a "szurkoló" gazdasági szempontból, mert a tv-közvetítés jogdíjai és reklámbevételei generálják az igazán nagy hasznot. Márpedig jelenleg pusztán gazdasági szempontok miatt rendezik meg az olimpiát.
2021. júl. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
csak hogy tv-ben is kevesebben nézik ilyen gyászos hangulat mellett, az oltottakat be kellett volna engedni
2021. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%
2-es 3-nak: ebben teljesen egyetértek, sokáig sajnáltam is őket (bizonyos értelemben most is, tényleg m*rha pechesek), de akkor tényleg, ki kellett volna hagyni a 2020-at és megrendezni a 2024-eset. Vagy most átadni Londonnak a beugrás lehetőségét, és egy másik közeli olimpiát megrendezni. Persze, az is nagy kiesés lett volna. De ez a "meg is csináljuk, meg nem is, de közben ráadásul még sírunk is" nagyon nem szimpatikus hozzáállás. Akkor inkább hagyták volna a fenébe az egészet. Ahogy írod, így is rosszul jönnek ki belőle, de cserében legalább a többieknek is sz*r lesz.
2021. júl. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%
Egy sportesemény sportértékéből semmit nem von le az, hogy van-e közönség. Lehetett volna hogy elmarad de az még rosszabb a sportolóknak mint a jelenlegi rendezés.
2021. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Azért én azt mondom: egy olimpia inkább szóljon egy sportolóról továbbra is, mint a nézőkről. Egy kimaradt olimpia (lásd pl. 1956, Melbourne) valamelyik sportolónak az egyetlen lehetőséget jelenti. Szerintem őt nem érdekelné, hogy látják-e a helyszínen vagy sem, mikor százmillióan láthatják a tv-ben is.
2021. júl. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!