Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mit szólnátok, ha kard és tőr...

Mit szólnátok, ha kard és tőr számokban betiltanák a kétlámpás találatok ünneplését?

Figyelt kérdés

Ez elvileg egy gentleman sport volt valaha, rendkívül méltatlan, hogy az akciók felét egyszerre "ünnepli" mindkét fél a bírók befolyásolásának céljából. A fociban a színészkedést a videobíró jelentősen csökkenteni tudta, a vívásban már régóta van videózás, tehát eleve nem is értem, hogy mi ez a műsor.

Én kétlámpás találat ünneplését a pont automatikus ellenfélnek ítélésével jutalmaznám, kivéve az utolsó találat esetében, ahol nem akarnék belerondítani a győzelem feletti érzelmek útjába.



2021. júl. 28. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akármilyen sportágban az ünneplést szabályozni elég nehéz. Mert ebben rengeteg szubjektivitás van. Valószínűleg te többet tudsz a vívásról mint én, de első hallásra ez nekem neccesnek tűnik.
2021. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hypno ***** válasza:
100%

Én feltételezem, hogy egy tétre menő csörténél, van akkora feszültség a sportolókban, hogy jól esik ordítani egy nagyot egy találatnál.


Szerintem ezt meg kell nekik hagyni.

2021. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ordibálások többsége műbalhé, részben dominancia kifejezése az ellenféllel szemben, részben próbálkozás bírói döntés befolyásolására.

Mellékesen jegyzem meg, hogy a kardcsapat bronzmeccsét 42:40-nél otthagytam, mert az utolsó asszót Szilágyi 40:26-os vezetéssel kezdte ... és 14 tust kapott a némettől. Később olvastam, hogy olimpiai egyéni bajnokunknak végül sikerült bevinni 5 találatot.

2021. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vagyis még plusz 3-at.
2021. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az addig oké, hogy valódi, pontot érő találatokat ünnepelnek. Engem a nyilvánvaló kamuzás és sportszerűtlenség zavar. Nem hiszem hogy Gerevich Aladárék úgy színészkedtek, mint ami most megy a páston.

Igazából arra módosítanám a javaslatot, hogy kétlámpás találat esetén büntető tust kapjon, aki úgy ünnepelt, hogy végül nem neki ítélték a pontot. Ha annyira biztos a találatában, akkor mindegy, ha meg nem biztos benne, akkor ne ordibáljon, vagy vállalja a kockázatot hogy büntetőtust fog kapni érte. Fociban is vannak határok, mezlevételért, sportszerűtlen ünneplésért sárga lapot adnak.

2021. júl. 28. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Fociban azonnali kiállítással honorálnám stoplival taposni az ellenfél lábára, és felugrás közben könyökkel a fejen találást. Mindkettő divat lett.
2021. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én inkább kizárnám a koreaiakat, az olaszokat és a franciákat.
2021. júl. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:
100%

#5


Szerintem nincs igazad, ahogyan nem volt a kommentátornak sem, aki ugyanazt mondta mint te, hogy az ünneplés csak a bírók befolyásolását célozza.


A találatokat lámpa jelzi, vagyis a sportoló biztos lehet benne, hogy ő talált, vagyis jogosan ünnepel. Hogy aztán a bíró - gyakran videobíróval megtámogatva - melyik találatot adja meg, az egy más kérdés...de attól a találat még találat.


Ha az ünneplés nem megalázó az ellenfél számára, akkor nincs vele semmi baj.

2021. júl. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!