Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Forma-1 futamokon mostanában...

A Forma-1 futamokon mostanában miért gyakori a piros zászló?

Figyelt kérdés

A Magyar Nagydíjon is előkerült a piros zászló a rajtbalesetek miatt. Ez a 4. piros zászlós futam az idei évben. Ugye Imolában volt az első a Bottas-Russel ütközésnél, aztán bakuban a második a Verstappen féle defektnél, aztán múltkor Silverstonban a harmadik a hírhedt csattanásnál, és ma a Hungaroringen a negyedik.

Mi lehet az oka, hogy újabban futamon is ilyen gyakori? Régebben ha gumifalat kellett javítani, vagy törmeléket sepregetni, akkor addig köröztek az SC mögött, és csak akkor volt piros zászló, ha olyan mértékű esőzés volt a futamon, hogy nem tudtak az autók fizikailag menni (pl. 2011 Kanada), évente-kétévente 1 alkalommal volt kb. ilyen.

Tavaly már volt vagy 3 piros zászló, idén már 4-nél tartunk a szezon felénél. Mi az oka? Ennyire óvatosak lettek? Vagy így próbálják feldobni a futamokat, hogy állnak mindig fél órát? Azelőtt érdekes, ment a takarítás/pála javítás futam közben is SC-vel. Most miért nem lehet így? Mit gondoltok?



2021. aug. 1. 17:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Igen, egy időben valóban próbáltak inkább a biztonsági autót erőltetni a piros zászló helyett. Azt sajnos nem tudom megmondani, hogy miért, talán hogy nem menjen el üres idő.

A piros zászlós megoldás biztonságosabb, most ezért hajlanak inkább efelé. Plusz én mondjuk nem is szeretem, mikor SC mögött előzési lehetőség nélkül mennek el körök.

2021. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Régebben is voltak piros zászlós futamok, szerintem semmivel nincs most több.

Nyilván nem fognak SC mögött körözni ha előreláthatólag negyed órát vag még többet fog igénybe venni a helyreállítás, romeltakarítás. Több oka is van: egyrészt, annál a sebességnél nem elégséges a rendszer hűtése, túlmelegszik a fék, a motor. Másrészt, a S: mögött megtett körök is beleszámítanak a versenytávba. Unalomba fullad a verseny ha mondjuk 53 körből 20-at csak az SC mögött vonatoznak. Nem beszélve arról, mikor az így vonatozó mezőny a helyreállítást végzők épségét veszélyeztetné - vagy éppen a sajátjukat. Gondolj csak Bianchi halálára!

2021. aug. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 qkker1 ***** válasza:
13%

"Gondolj csak Bianchi halálára!"


Ott azért magának kereste a bajt, dupla sárga zászlónál gyorsított! Azzal együtt sajnálatos a halála, de ez hozzátartozik az összképhez.

2021. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Mert így Hamiltonnak - aki általában előidézi ezeket, mert vagy kiüt valakit, vagy ő szúrja el és landol a kavicságyban, lásd Imola - van lehetősége visszatérni a mezőnybe, ezzel eltüntetni a hátrányát, illetve ha sérült az autója az ellenfél kiiktatása közben akkor meg tudják javítani a bokszban hogy utána behúzza a futamgyőzelmet.
2021. aug. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

4-es

Hát persze...

Mondjuk ma pont Hamilton volt az aki nem is volt érintett az esetben ami miatt piros zászló volt, és ő vesztett miatta a legtöbbet, de nyilván csak ő az oka a dolognak.

Ja, meg Soros, őt ki ne hagyd!

2021. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%

#5 Milyen Soros? Mit kell ezzel a hülyeséggel jönni még itt is? Utálom a Fideszt mint a franc, Hamiltont se a bőrszíne vagy a térdeplése miatt nem csípem (hiszed vagy sem 2007-ben pl. neki szurkoltam az egész mezőnyből legjobban), hanem mert rohadt uncsi hogy állandóan ő nyer, és ezt a folyamatos mázlijának, az űrautójának meg az FIA hátszélnek köszönheti...

Az meg hogy ma ő bukta a legtöbbet, az kinek a hibája? Ki mondta hogy ne menjen a boxba mint az összes többi 15 pilóta? Meg még hogy ő bukta a legtöbbet... Aha, Bottas ledózerolta neki Verstappent, a legnagyobb ellenfelét, meg mellé perezt és Norrist, Stroll meg kiütötte Leclercet, egyedül Hamilton volt az élmezőnyből megint aki semmi kárt nem szenvedett, de aha, ő bukta a a legtöbbet, biztos... megint dobogón állt míg Verstappen célba is alig ért, két hete is kiütötte Verstappent ő meg vígan nyert, tényleg micsoda pech-széria ez Hamiltonnak...

2021. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

6-os

Soros úgy jön ide, hogy az pont annyira valós mint a Hamilton-féle összeesküvés elméleted.


Idén már nem nyer állandóan. ( Megjegyzem, akkor sem nyert állandóan mikor Rosberg elverte.)

Az tény, hogy a Merci messze a többiek előtt járt, de mindig voltak ilyen csapatok. Annó ilyen volt a Ferrari Schumival, akkor állítólag miatta hoztak minden döntést. Ellőtte A McLaren- Merci volt amelyik mintha más ligába játszott volna...

Nem neki ütötték ki, ezt te sem gondolhatod komolyan. Azt, hogy ő bukta a legtöbbet, magára a piros zászlóra értettem, nem az azt kiváltó balesetre. Azt próbáltam megvilágítani, hogy ha tényleg Hamilton miatt lennének piros zászlók, akkor ma nem lett volna, hiszen ő nem sérült, első helyen állt - jó eséllyel sima győzelmet aratott volna. Így esélyt kapott Verstappen is a javításra, és még ő is elcseszte hogy nem ment be a boxba, így csak harmadik lett.

2021. aug. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%

Leginkább azért, hogy a FIA Hamilton hozza ki győztesnek, amióta Verstappen ilyen jól megy elég nagy a pánik ott

(Ez humor volt)

2021. aug. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Azért most pont a Verstappenesdi miatt nem merte megverstappenezni Alonsot aki így frankón fel tudta tartani sok körön keresztül. Ha nincs Alonso rutinja, akkor Ocont is simán leelőzte volna. Ocon a győzelmét annak a szerencsének köszönheti, hogy pont kikerülték idióta Bottas szarrakását, és annak, hogy Alonso a csapattársa. Bottassal ez nem sikerült volna. :)
2021. aug. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
amúgy a safety car sem olyan nagyon régi találmány. senna-prost idejében még vagy sárga zászló mellett takarították a törmeléket, vagy jött a piros zászló.
2021. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!