Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 15 éves vagyok és 60méteren...

15 éves vagyok és 60méteren 7.8at futottam. Mennyit kell futni ilyen ifi Európa bajnokságokon, hogy bekerüljek? Egyáltalán van esélyem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A 60 m férfi síkfutás világrekordját Maurice Greene tartja, 1998. óta 6,39 mp eredménnyel. Ez a felnőtt férfi rekord, ifit nem találtam.


Szerintem menj el a helyi atlétika-szakosztályhoz, hogy szeretnéd, ha megnéznének. Lehet, hogy egy kicsit pontosabban is mérnek, mint a tornatanár a nyakba akasztott stopperrel.


Versenyzéshez is egy csomó adminisztráció kell, de ha tornacipőben ennyit tudsz, rajtgépről, szöges cipővel, felkészítéssel ez nem tűnik rossz alapnak.

2010. szept. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az egyik 12 éves gyerek 7,4-et futott akit az apukám edz. Nem valami komoly ifin. Én 8.5-öt tudok de én 600-ra gyúrok és ugyanúgy 12 éves vagyok.
2011. máj. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A fiam 13 éves. Edzés nélkül, tesi órán 7.9-et futott 60-on, teremcipőben.

Szerintem nem elég a 7.8 még OB részvételhez sem.

2011. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk a fiad biztos focizik az iskolában nem? És a focisták rendesen fel vannak pörgetve. De jó idő az csak ifiként szerintem 7 elején kéne tudni. vagy alatt inkább.
2011. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Degarago ***** válasza:
60méteren melegítés nélkül tesi órán 8.2-t majd 7.8-at futottam ,ez nálam ilyen alap 12éves vagyok sose edzettem a futásomat,de most hogy ezt megtudtam elkezdtem edzeni magam,hogy egyszer elérjek ennél jobb eredményt is!
2011. okt. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Wáááááá!!!! Most vettem észre ezt a kérdést....6.8-6.9et futottam!(elírtam)Majd most lesz megint felmérés vmikor.kivácsni leszek most mennyi :)
2011. okt. 25. 21:23
 7/13 anonim ***** válasza:
jelentkezz egy atlétika klubba, hogy fel hogy nagyon gyorsan futsz 60-on és szeretnéd ha felmérnének. Fejér megyében az ARAK a legjobb ilyen szervezet.
2012. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
1988-ban voltam 18 éves. Akkor futottam 6.9 másodperc alatt a 60 métert salakon futball cipőben rajgép nélkül lézeres mérővel. Mivel futballoztam, így nem követtem az atléták rekordjait. Most már tudom, hogy kellett volna...
2013. jan. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gyjo1987 válasza:
100%

Kedves kérdező!


Nem vitatom, hogy akik korábban írtak, igazat írtak. Jelenleg egy atlétikai klubnál dolgozom, és pont most jött ki a fedett pályás ranglista, ami az alábbi linken meg is található: [link] Nos, a listából jól kitűnik majd, hogy a jelenlegi legjobb 15 éves tud Magyarországon 6,8 másodpercet futni, a te időd kb 10-12 legjobb az országban, így mindenképpen keress fel egy környékeden lévő atlétikai klubbot, mert nagyon fognak neked örülni, ha tényleg tudsz ennyit. A mi klubbunknál a legjobb 13 évesek tudnak 8.2-őt futni, ami szintén nagyon jó eredmény, de a 13 évesek között a legjobb 7.72-őt tud. Tehát olvastam, írta valaki, hogy 12 évesen fut 7.4-et vagy 7.2-őt...Nem állítom, hogy nem igaz, de azért gondolkozzunk már el, én ebben a szakmában dolgozom, és még nem nagyon hallottam a gyerek nevét és hogy bárki is futna ennyit. Tehát mindenképpen van jövőd, a többi hozzászóló meg szerintem kicsit nagyzolt az ő eredményét illetően, ha pedig nem, akkor húzzanak el nagyon gyorsan egy klubhoz, mindenki nagyon szívesen fog foglalkozni velük.

2013. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
én 15 évesen 60 méteren futott 7.31-gyel nem jutottam ki a diák olimpiára,se a kids-re.pedig teremcipőben,betonon futottam
2013. aug. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!