Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Örülnétek, ha a Fuji pálya...

Örülnétek, ha a Fuji pálya visszatérne az F1-be?

Figyelt kérdés

A "modern" korban 2007-ben és 2008-ban rendeztek ott versenyeket, mind a kettő rendkívül emlékezetes lett.


Ugyanakkor a Japán GP állandó helyszíne, Suzuka egy legendás pálya, amit minden pilóta imád. Viszont az utóbbi időben elég sok lapos versenyt rendeztek ott.


2022. okt. 10. 10:39
A kérdező szavazást indított:
Igen, Suzuka helyett
Igen, Suzuka mellett, így két futamot rendeznének Japánban
Nem, nekem nem hiányzik
5 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:

Bennem csak a 2007-es maradt meg emlékezetesnek, de azt jól megfűszerezte az eső (habár csak az ismétlést néztem, abból kivágták a kb. 20 környi sétatempójú körözgetést a Safety Car mögött, a körülmények javulására várva).

Szerintem amúgy nem igazán passzol a mostani F1-es autókhoz. Úgy nézne ki a verseny, hogy aki gyorsabb, az elkocsikázna a másik mellett a másfél kilométeres célegyenesben még DRS nélkül is, a kanyargós részen meg úgysem történne semmi, aztán ennyi.

2022. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb Suzuka. Mondjuk az utóbbi időkben nem tudom, mely futamok voltak unalmasok, hiszen 2 éven át nem is volt Japánban F1, a tegnapi meg hát...
2022. okt. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Aha
2022. okt. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak 2007-2008-ban a suzukai pálya átépítése alatt rendeztek ott futamot, de annyiból ikonikus, hogy 1976-1977-ben az első két Japán Nagydíjat is ott rendezték. Hosszú a célegyenes, sokszor dönthet a sebesség, Suzukában viszont hosszabb a pálya, és a versenytáv is, a több kanyar pedig számos kísérletet adhat az előzésre! Nehéz megmondani, hogy összeségében melyik a jobb, a 2 pálya évről évre felváltva érdekes lehetőség lenne!

Legközelebbi visszatérő pályaként sokkal inkább Kyalami-t fontolgatják, a tervek szerint 2026-tól lenne újra esedékes a dél-afrikai nagydíj!

2022. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, határozottan örülnék neki. Bár elsőre nem egy agysebészet a vonalvezetése, mégis izgalmas, ezerszer jobb, mint Tilke kései förmedvényei, vagy a mostani vackok (pl. Katar, Miami), ahová csak a pénz miatt viszik a sportot.

Ugyanakkor Suzuka is emblematikus helyszín, hiba lenne kihagyni. Ha valahol, Japánban igazán lenne helye két futamnak.


#1


2008-ban ezek történtek a futamon:


-kaotikus rajt

-nem sokkal később a két VB-aspiráns összeütközik; Massa büntetést kap, Hamilton hátraesik

-úgy tűnt, Kubica második futamgyőzelmét szerezheti és reálisan életben tarthatja világbajnoki esélyeit, ám Alonso remekül olvasta a versenyt, és az általa diktált taktikával stratégiailag megverték a BMW-t

-minden idők legjobb braziljának a fia élete legerősebb teljesítményét produkálta (igen, tudom, a méltán híres-hirhedt szingapúri esetet ihlető német nagydíjon már bemákolt egy dobogót...). Ekkor még javában reménykedtek az öreg Piquet rajongói, hogy lesz valami a fiúból, de aztán ugyanúgy csalódniok kellett, mint most a schumisoknak Mick esetében...

-hat pilóta is vezetett a verseny során, s bár igazi esélye a futamgyőzelemre csak Alonsónak és Kubicának volt, ez jól mutatja, milyen stratégiai csata ment (ami akkoriban sajnos elsődleges volt a pályán látott küzdelmekkel szemben)


Szóval soha rosszabbat.

2022. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Az a baj, hogy a színfalak mögött zajló stratégiai csatához eleve ínyencnek kell lenni, hogy az ember értékelni tudja. Pont ez az unalmas pályák egyik ismérve, hogy nem marad más, mint időmérőre, versenystratégiára, boxutcai elévágásra, safety carra játszani.
2022. okt. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!