Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ricciardonak mi ment ennyire...

Ricciardonak mi ment ennyire félre a McLarennél?

Figyelt kérdés
Az autó volt nehezen vezethető, vagy az ő teljesítménye romlott hirtelen?

2022. dec. 12. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Ugyanaz, ami Vettelnek az Astonnál: egyszerűen belefáradt már, hogy csúcsra járassa magát. Nem fizikailag értem, elvégre nem voltak még olyan öregek (Vettel 35, Ricciardo 33), sok nagy versenyzőnek ebben az életkorban még bőven termett a babér. Inkább arról lehet szó, hogy manapság, amikor gyerekkoruktól élsportoló módjára tenyésztik őket az autóversenyzésre és 20 éves koruk körül már F1-es autóban ülnek, egyszerűen hamarabb bekövetkezik a kiégés.
2022. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem mindkettő szerepet játszott a a teljesítménye romlásában.

Tavaly mikor a konstrukcióról kérdezték, több verzió is volt , hogy miért nem tudja Norris szintjét elérni a McLarenben. Voltak olyan vélemények, hogy az akkori McLaren akkor működött jól , ha a gyors kanyarok előtt extrém későn van megfékezve az autó. Ha jól emlékeszem többször is nyilatkozta azt futamok előtt, hogy ezért veszít sok időt. Az adatok azt mutatták, hogy Norris jóval később fékez ilyen szituációkban és egészen másképp oldja meg a fékezési, kanyar beviteli tempót és a kigyorsításokat.

Nyilván csapaton belül megosztották vele, a csapattársa adatait.


Biztos frusztráló volt , hogy így sem tudott sokat fejlődni sem egy körön, sem verseny tempóban.(rendesen be is volt fordulva emiatt ami érthető)


Idén sem tudott tovább fejlődni a McLarennel összesen 35 pontot szerzett míg Norris 113 ponttal végzett.


Az életkora 33 ez nem annyira extrém ha Alonsot(81 pont idén) nézzük, viszont sok pilótánál a harmincas éveire sokat veszít aF1 teljesítményéből.

Szerintem mind a két tényezőnek szerepe volt az idei forma romlásának.


Checo és Ricciardo egyidősek kb. csak saját vélemény de szerintem, ha be kellene ülni RedBull-ba nem tudná Pérez teljesítményét hozni.

2022. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, harminc felett sokuknál drámaian csökken a teljesítmény. Vannak kivételek, például Mansell és Prost 39, illetve 38 évesen tudtak vb-t nyerni, de például pont MSC esetében, paradox módon éppen az utolsó bajnoki évében derült ki, hogy 35 évesen már nem tudott egész szezonban egyenletes teljesítményt nyújtani.
2022. dec. 13. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 Schumi sem a legjobb példa erre. Egyrészt az utolsó bajnoki évében, amikor bejelentette, hogy nem megy neki úgy, mint régen, már 37 éves volt (1969 elején született)

másrészt egyesek szerint versenyzett volna még, csak a Ferrari már a jövőbe tekintett és következő szupersztár-jelöltnek akart helyet csinálni

harmadrészt a sikerei nagy részét 30-35 között szerezte. Ha úgy alakult volna neki, mint Ricciardónak, hogy 31-32 éves korában kiég és 33 évesen visszavonul, akkor maximum 4 bajnoki címe lett volna a 7 helyett.

(zárójelben jegyzem meg, hogy a Schumival egyidős Häkkinen tényleg hasonlóan volt, 2000-ben nyújtott utoljára jó teljesítményt, 2001 végén pedig le is tette a lantot).

2022. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pontosítok: az utolsó olyan évben, amikor bajnok lett 2004-ben. Belgiumtól fogva totálisan homály Suzukát kivéve.
2022. dec. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, én is elírtam, nem az utolsó bajnoki évére gondoltam (2004), hanem az utolsó olyan évére, amikor harcban volt a címért és egyúttal bejelentette a visszavonulást (2006).
2022. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szerintetek van esély rá, hogy egy év pihenő után jobb formában tér vissza?

2022. dec. 14. 23:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet jobb, de szerintem már nem lesz igazán tényező. Megtáltosodást már nem lehet várni tőle. Kicsit sajnálom, mert ugyan soha nem volt bajnok alkat, de egy erős bajnokcsapat 2-es számúja nyugodtan lehetett volna.
2022. dec. 15. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is sajnálom, hogy így kiégett. Szerintem egyébként bajnokalkat volt, az a fajta, aki bár nem az évtized szenzációjaként robban be, de azért nagyon jó versenyzővé érik és sok szép eredmény benne van a karrierjében. Fénykorában kábé olyan jónak tartottam, mint most Leclerc-t. És bitang erős csapattársak ellen kellett helytállnia, és ezt többnyire meg is tette becsülettel. A csodagyerek Verstappennek is két évnyi tanulásba telt a Red Bullnál, hogy rendszeresen elkezdje lenyomni Ricciardót.
2022. dec. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Rikki egyszerűen nem elég jó. Egy középszer. Vízhordónak okés, többre nem hivatott.
2022. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!